Wybraliśmy dla Was 6 najbardziej sztormowych filmów na youtube. Przygotujcie herbatę (opcjonalnie z prądem), usiądźcie wygodne, włączcie głośniki i cieszcie się, że Was tam nie było.

Pierwsze video pochodzi z Storm Sailing Series. Był to prawdopodobnie najambitniejszy do tej pory projekt Yachting World – seria szkoleń żeglugi w ciężkich warunkach sztormowych nakręcona podczas opływania Cape Horn. Na ekranie widzimy 10B w pełnej krasie.

 

Hallberg Rassy znani są z ciężkich, wytrzymałych łodzi. Film pokazuje Hallberg Rassy 48 „Elysium” podczas sztormu w okolicach Cape Gris Nez, w północnej Francji w 2014 roku. Zwrócicie uwagę na sterującego – jest nim – autopilot Raymarine lineair 7000, który jak widać całkiem dobrze daje sobie radę.

 

Ta kompilacja pochodzi z BT Global Challenge, wyścigu dookoła świata, w którym udział biorą załogi amatorskie na odcinku od Przylądka Horn do Nowej Zelandii i z Australii do Kapsztadu. A dokładnie fragmentu ciężkiej burzy w cieśninie Cook koło Nowej Zelandii. Załoga jest dosłownie zmywana z pokładu.

 

Na filmie obserwować możemy zmagania samotnego żeglarza – Berthold Hinrichs, który żeglował w Hinlopenstretet. Jest to 150-kilometrowy odcinek cieśnin między Spitsbergenem i Nordaustlandet w Svalbard w Norwegii szczególnie trudny do przejścia z powodu oblodzeń.

 

Źródło nieznane, ale niesamowite „góry”.

 

Na koniec kompilacja paru filmów, które pokazują ciężkie warunki pogodowe, ale przede wszystkim jak łatwo o wypadek nawet wśród „doświadczonych” załóg.

Zdjęcia pochodzą z yachtingworld.com

Tagi:

Masz pytania? Nie wiesz jak wyczarterować jacht? Potrzebujesz pomocy? Napisz, a na pewno Ci doradzimy:)!

Twój email

Twój telefon

Temat

Twoja wiadomość