Bavaria – nazwa doskonale znana każdemu pasjonatowi żeglarstwa. Największy producent katamaranów i jachtów (zarówno motorowych jak i żaglowych) w Europie. W ciągu każdego roku ze stoczni tej firmy wypływa około 2.5 tysiąca jachtów najwyższej klasy. Większość czarterów na Morzu Śródziemnym to właśnie jachty Bavarii.

Historia firmy rozpoczęła się już w roku 1978. W Giebelstadt, w miejscu jej dzisiejszej siedziby, mieściła się fabryka zajmująca się produkcją okien PCV. Jeden z tamtejszych producentów, Winfried Hermann, postanowił zająć się produkcją jachtów żaglowych. Jego wspólnikiem został Josef Meltl, który był pośrednikiem w czarterowaniu jachtów. Razem stworzyli stocznię Bavaria. Jej łodzie miały wyróżniać się nie tylko jakością, ale również przystępną ceną. Od tego czasu produkcja trwa nieprzerwanie, a firma w 2001 roku włączyła do swojej oferty jachty motorowe. Ze względu na renomę Bavarii, szybko zaczęły one dorównywać żaglówkom w rankingach sprzedaży. Pomimo tak długiej tradycji, marka cały czas proponuje swoim klientom coraz to nowsze rozwiązania i usprawnienia. Oferują bardzo wysoki poziom komfortu, innowacyjnie łącząc przygodowego ducha żeglugi z wygodą domowego zacisza. W 2014 roku rozszerzono ofertę firmy; Bavaria wykupiła produkującą katamarany spółkę Nautitech, której siedziba znajduje się w Rochefort. Pomimo prowadzenia od tamtej pory montażu w dwóch miejscach, główna lokalizacja to ciągle Giebelstadt, skąd pochodzi większość części jachtów.

Co spowodowało, że stocznia ta odniosła tak duży sukces? Przede wszystkim różnorodność i dobry stosunek jakości do ceny. W każdej kategorii, która jest dostępna w sprzedaży, można znaleźć model odpowiadający unikalnym potrzebom konsumenta. Firma oferuje trzy grupy maszyn: katamarany, jachty żaglowe i motorowe.

 

Który jacht wybrać?

Biorąc pod uwagę mnogość produkowanych przez Bavarię łodzi, najbardziej oczywistym pytaniem jest: co wybrać? Poniżej przedstawiamy kilka modeli, na które z całą pewnością warto zwrócić uwagę.

 

Bavaria 57

Jeden z nowszych modeli wyprodukowanych przez stocznię. Jacht bardzo dużych rozmiarów, o długości prawie 17 metrów i silniku o mocy 80 koni mechanicznych. Zbiornik na wodę może pomieścić aż 650 litrów, podczas gdy ten na paliwo ma pojemność 500 litrów. Przy tworzeniu tego modelu wykorzystano innowacyjną technologię VACUTEC, która umożliwiła zmniejszenie wagi kadłubu przy jednoczesnym zwiększeniu jego stabilizacji. Jacht ma zanurzenie ok 2.5 metra, do 6 kabin i 3 łazienki.
Ze względu na ogromną przestrzeń oferowaną przez Bavarię 57, jest to doskonały wybór na dłuższą żeglugę lub wakacje dla osób ceniących sobie prywatność. Na jej pokładzie można odnaleźć liczne luksusowe udogodnienia, takie jak miejsce do gotowania i grillowania na świeżym powietrzu czy 28 calowy telewizor. Idealny dla ceniących sobie zarówno wygodę, jak i zaawansowane rozwiązania na pełnym morzu.

Bavaria 55

Potężny model o długości 16.7m napędzany silnikiem o mocy aż 110 koni mechanicznych. Może pomieścić do 11 osób.  Ze względu na rozmiar i kompleksowe wyposażenie porównywany jest do pływającego apartamentu, któremu nie brakuje niczego – nawet garażu. Łódź ma szerokość 4.75 m i wyposażona jest w 5 kabin oraz 3 łazienki. Zbiornik paliwa ma objętość 380 litrów, natomiast zbiornik na wodę aż od 700 litrów. Powierzchnia żagli to 145m2, a zanurzenie sięga do 2.35m. Ekskluzywny wystrój nie dziwi, biorąc pod uwagę, że Bavaria jest przeznaczona dla osób szukających czegoś w grupie premium. Pomimo dostępnej przestrzeni i ilości takielunku, obsługa (charakterystycznie dla marki) pozostaje relatywnie prosta. Bavaria po raz kolejny zapewniła swoim klientom jacht wysokiej klasy w dobrej cenie i doskonałej jakości.

Bavaria 55 w pełnej krasie

Bavaria 50

Jacht bardzo doceniany ze względu na swoją wygodę i luksus połączone ze sprawnością techniczną. Wyposażony jest w 75 konny silnik Volvo Penta, a zbiornik paliwa może pomieścić od 270 do 320 litrów. Użytkownicy chwalą sobie ten model za dobre parametry nautyczne i funkcjonalność. Jacht ma bardzo mały kąt martwy, co dodatkowo pozytywnie wpływa na poziom bezpieczeństwa. Dostępny jest w czterech wersjach, które różnią się głównie ilością kabin. Długość całej łodzi wynosi 15.4 metra, pozwalając na komfortowe rozmieszczenie pasażerów przy zapewnieniu odpowiedniej prywatności. Maksymalne zanurzenie łodzi to 2.10m. Na pokładzie znajduje się duża lodówka i zamrażarka, dzięki czemu można przechować tam wszystkie potrzebne podczas podróży zapasy.  Bavaria 50 to jeden z jachtów, które słusznie wywołują zazdrość wśród spotkanych załóg. Dla osób szukających czegoś odrobinę mniej wystawnego lub niekoniecznie potrzebujących aż tyle miejsca, dobrym rozwiązaniem może okazać się poprzednik modelu 50, czyli Bavaria 49. Pomimo drobnych różnic, cały czas jest to bardzo dobry wybór zarówno pod względem osiągów jak i wrażeń estetycznych. Zobacz Bavarie 50 w naszej ofercie.

Bavaria 42

Kolejny dosyć spory jacht, którego długość to niecałe 13 metrów. Produkowany już od 2005 roku model ciągle cieszy się powodzeniem m.in. z uwagi na dobrze przystosowane wnętrze mogące pomieścić do 7 osób. Na jachcie znajdują się podwójne koła sterowe, silnik o mocy 55 koni mechanicznych, wysoki takielunek i aż 6 dużych luków. Łódź ma zanurzenie do 1.8m, a powierzchnia żagli to 83m2. Dzięki systemowi Trim Control ich obsługa została bardzo ułatwiona, i regulacja żagli odbywa się przy użyciu guzika. Pojemność zbiorników Bavarii 42 to kolejno 210 litrów na paliwo i 580 litrów na wodę. Część użytkowa nie pozostaje w tyle; wnętrza są elegancko wykończone i funkcjonalne. Całość jest wielofunkcyjna; konkretne elementy (np. stolik w salonie), mogą zostać złożone i do dyspozycji jest więcej miejsca. Fragmenty łodzi  szczególnie narażone na możliwość poślizgu (m.in. półpokłady) wyłożone są wykładziną z teaku. Wszystko to połączone z intuicyjnością obsługi jachtów Bavarii to idealna propozycja na spokojne, ale jednocześnie ekscytujące wakacje. Zobacz Bavarie 42 w naszej ofercie.

Bavaria 42

Bavaria 37

Trzydziestka siódemka to bardzo częsty wybór czarterujących. Chociaż ustępuje opisywanym wyżej jachtom rozmiarem (11.3m długość i 3.67m szerokości), w dalszym ciągu zapewnia świetne parametry i właściwości nautyczne. Umiejętnie łączy rekreacyjne walory podróży z zachowaniem elementów sportowych. Napędzana jest przez silnik o mocy 28 koni mechanicznych, a głębokość zanurzenia wynosi 1.95m. Zbiorniki pomieszczą do 150 litrów paliwa i 210 litrów wody. Pod wieloma względami m.in. technicznymi przypomina swojego poprzednika, Bavarię 36, acz różnią się one designem. Większość wyposażenia została wykonana z drewna. Na pokładzie znajdziemy całą gamę udogodnień, w tym autopilota, opuszczoną platformę rufową z prysznicem czy windę kotwiczną z kotwicą i łańcuchem. Pomimo mniejszych wymiarów, model ten doceniany jest właśnie ze względu na łatwość manewrowania oraz dużo uprzyjemniających żeglugę detali. Zobacz Bavarie 37 w naszej ofercie.

Bavaria 30

Najmniejszy dostępny model z linii Cruiser. Jego długość to niecałe 9.5 metra, a do dyspozycji załogi mamy tutaj dwie kabiny z podwójnymi kojami i jedną łazienkę. Pomimo najbardziej „kompaktowego” rozmiaru cały czas zapewnione jest odpowiednie rozplanowanie wnętrza; wydzielony kambuz pozwala na komfortowe przygotowywanie posiłków w trakcie podróży. Jacht napędzany jest 18 konnym silnikiem Volvo, zanurzenie to 1.95m. Zbiornik na paliwo może zmieścić 150 litrów, a na wodę 210 litrów. Może nim podróżować do 5 osób w dwóch lub trzech kabinach. Wydaje się świetną łodzią na studenckie wakacje ze względu na mały rozmiar, odpowiednio przekładający się na wysokość cen czarterów i prostotę użytkowania nawet wśród mniej doświadczonych marynarzy.

Bavaria 30 na pełnym morzu

 

Co jeszcze może zaoferować Bavaria?

Wybór odpowiedniego jachtu jest sprawą bardzo indywidualną. Przykładowo, klasyczne jachty żaglowe będą odpowiednie dla pasjonatów żeglugi szukających większych przestrzeni, ale jednocześnie nie chcących rezygnować ze sportowego elementu podróży. W ofercie Bavarii ciekawą pozycją jest na przykład seria Cruiser Line, omawiana przez nas wyżej – w zależności od upragnionej wielkości łodzi i funkcjonalności, można wybierać z szerokiej gamy modeli. Największy ma aż prawie 17 metrów długości i 80 metrów kwadratowych, co bez wątpienia pozwoli na spędzenie niezapomnianych wakacji w dużej grupie.

Pasjonatom mocniejszych wrażeń, którzy chcą pozostać niezależni od wyroków bóstw wiatru, Bavaria proponuje również szeroką ofertę jachtów motorowych. Chociaż firma zajmuje się ich produkcją krócej, nie ustępują swoim poprzednikom. Do wyboru w tej kategorii są linie: S, R, E i Virtess. Tutaj po raz kolejny widać jak szeroka jest gama wyboru.W zależności od modelu można zdecydować się na wersję lub bardziej luksusową, taką jak R40 FLY. Bardzo ciekawą możliwością przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji – niezależnie od tego, czy zastanawiamy się nad czarterem czy kupnem jachtu – możemy obejrzeć go podczas wirtualnej prezentacji na stronie producenta.

Trzecią możliwością jest wybór jednego z katamaranów Bavarii. Gwarantują one największą prywatność ze względu na oddzielne kabiny umieszczone w dwóch kadłubach łodzi. Duży nacisk został w nich położony również na wygląd. Połączenie francuskiego szyku z doskonałością techniczną niemieckiej fabryki w rezultacie dało świetne parametry i luksusowy design. Można też podpłynąć nimi bliżej brzegu, dzięki mniejszemu zanurzeniu. Pozwala to na głębsze wpłynięcie w zatoki i kąpiel w pobliżu plaż.

Oczywiście przy wyborze któregoś z jachtów równie istotne jest wybranie konkretnego modelu w zależności od planowanego miejsca podróży. Na przykład karaibskie wiatry będą idealnie szły w parze z jednym z żaglowców, podczas gdy na mniej wietrznych akwenach lepszym wyborem może okazać się jacht motorowy. Bavaria oferuje cały wachlarz możliwości w cenach, które można spokojnie nazwać okazyjnymi. Co więcej, lata funkcjonowania firmy gwarantują sprawdzone rozwiązania. Nie bez powodu jest często wybierana dzięki stosunkowo prostej obsłudze, dobremu zagospodarowaniu przestrzeni i stabilności. Zobacz Bavarie 50 w naszej ofercie.

Masz pytania? Nie wiesz jak wyczarterować jacht? Potrzebujesz pomocy? Napisz, a na pewno Ci doradzimy:)!

Twój email

Twój telefon

Temat

Twoja wiadomość