Chorwacja plasuje się bardzo wysoko na liście wakacyjnych rajów dla żeglarzy (i nie tylko żeglarzy). Co tu dużo mówić, przepiękne krajobrazy, pogoda gwarantowana, woda w morzu ciepła, podróż relatywnie niedługa, a do tego wspaniała kuchnia, pełna świeżych owoców morza! I czego tu nie lubić? Dlatego też wielu amatorów żeglowania wybiera właśnie czarter jachtów w Chorwacji na swoje długo wyczekiwane wakacje pod żaglami, zwłaszcza, że tutaj mogą one przedłużyć się aż do końca września, a czasem nawet i na październik. Zwłaszcza Ci, którzy bardziej cenią sobie relaks, opalanie, kąpiele w morzu i raczej spokojne wody, niż zmaganie się z wiatrem, falami i zmienną pogodą na Bałtyku czy Atlantyku, wybiorą Chorwację.

czarter jachtów w Chorwacji

Linia brzegowa a czarter jachtów w Chorwacji

Fenomenem tego kraju jest jego linia brzegowa, ponieważ w Chorwacji rozciąga się ona przez prawie przez sześć tysięcy kilometrów, z czego około cztery tysiące przypadają na wyspy. W związku z tym nie trudno sobie wyobrazić niezliczoną liczbę mniejszych i większych portów, bardziej komercyjnych lub tych spokojniejszych marin czy małych ukrytych w zatoczkach przystani. Dzięki temu również czarter jachtów w Chorwacji działa niezwykle prężenie, a my, jako czarteruj.com mamy w tym swój udział 🙂
Na naszej stronie internetowej www.czarteruj.com sami przekonacie się, ile destynacji żeglarskich w Chorwacji Wam oferujemy. Wszystkie bardzo atrakcyjne, sprawdzone i polecane. Wybór jest tak duży, że co roku można wypróbowywać nowe wspaniałe miejsca. Do tych najpopularniejszych i najbardziej znanych należą Dubrovnik, Trogir, Split, czy Szybenik, o którym chcemy napisać nieco więcej w tym artykule. Nie jest to może pierwszy wybór turystów tłumnie przybywających do Chorwacji, ale właśnie to może mieć swoje zalety!

Historyczny Szybenik

Szybenik to przepiękna historyczna miejscowość położona w środkowej Dalmacji, tuż nad ujściem rzeki Krk do Adriatyku, między Zadarem a Splitem. Miasto zostało założone przez Chorwatów, a nie przez Rzymian, jak wiele innych miast w tym regionie. Pierwsze wzmianki o mieście pochodzą z 1066 roku.
Do najciekawszych atrakcji Szybeniku należą Katedra św. Jakuba wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, urokliwe stare miasto ciągnące się od portu w górę miasteczka czy Twierdza św. Anny. Ponadto dzięki temu, że Szybenik jest nieco mniej popularny niż inne bardzo komercyjne miasta, jak Split czy Dubrownik, można tu spokojniej spędzić czas i przyjrzeć się nieco prawdziwszemu chorwackiemu życiu.

czarter jachtów w Chorwacji

Czarter jachtów w Chorwacji = czarter jachtów Szybenik

Dzięki temu, że Szybenik znajduje się na dalmackim wybrzeżu Adriatyku, kwitnie w nim czarter jachtów. Chorwacja, jak już pisaliśmy, ma to szczęście, że jej linia brzegowa jest niezwykle długa i pozwala na rozwój właśnie tej gałęzi turystyki. Sam Szybenik położony jest w głębokiej zatoce, dzięki czemu port jest osłonięty od wód Adriatyku. Dzięki temu jest też znany jako jeden z najlepiej chronionych portów nad chorwackim Adriatykiem. Chroniony przed wiatrem i falami stanowi wymarzone miejsce na zacumowanie na dzień lub nawet więcej.
Port ma długość dziesięciu kilometrów, głębokość 8-40 metrów, a dostać się do niego można przez św. Antoniego o długości 2,7 metra.

Czarter jachtów w Szybeniku jest bardzo bogaty, w naszej ofercie można znaleźć między innymi takie jachty, jak Delphia 37.3, Delphia 47, Oceanic 40, Oceanis 411, Privilege 465, Lagoon 39, Lagoon 400, Bavaria Cruiser 41, Bavaria Cruiser 46, Bavaria Cruiser 37, Bavaria Cruiser 50, Bavaria Cruiser 42, Leopard 48 i wiele więcej. Poza sezonem można również liczyć na atrakcyjne promocyjne ceny.

A dla tych, którzy jeszcze nie są przekonani, że czarter jachtów w Szybeniku to strzał w dziesiątkę, zapraszamy do zobaczenia tego miejsca na własne oczy… jeszcze przed wypłynięciem:

Masz pytania? Nie wiesz jak wyczarterować jacht? Potrzebujesz pomocy? Napisz, a na pewno Ci doradzimy:)!

Twój email

Twój telefon

Temat

Twoja wiadomość