Po Szybeniku nadszedł czas na coś, co zna każdy, żeglarz nie żeglarz, turysta nie turysta, każdy słyszał kiedyś o Dubrowniku. A czarter jachtów w Dubrowniku to już niezła gratka dla wszystkich miłośników żeglowania.

Dubrownik to miejsce jak z bajki, uważane za najpiękniejsze miasto Chorwacji. Jest niezwykle malowniczo położone, słynie z zabytków, pięknej architektury, pysznej lokalnej kuchni oraz życia nocnego. Nie ma chyba osoby, która choćby ze zdjęć nie zna słynnego widoku na Stari Grad, czyli stare miasto Dubrownika, położone nad samym morzem i otoczone murami obronnymi. A jeśli nie ze zdjęć, to może z niezwykle popularnego serialu Gra o Tron, w którym to Dubrownik wcielił się w rolę głównego miasta, King’s Landing. Jednym słowem, jeśli jeszcze nie byliście w Dubrowniku, to nie ma na co czekać, a my oczywiście najbardziej polecamy czarter jachtów w Dubrowniku. 🙂

Kilka o słów o Dubrowniku

czarter jachtów w Dubrowniku

Dubrownik położony jest na samym koniuszku Chorwacji, w południowej Dalmacji. Na pewno nie jest to dobra informacja, jeśli chodzi o dotarcie tam samochodem. Na przykład z Warszawy trzeba pokonać 1600 kilometrów, aby się tam dostać. Dlatego też warto rozważyć samolot.

Obecnie miasto jest głównym ośrodkiem turystycznym w Chorwacji, pełni również rolę portu handlowego i pasażerskiego, dzięki czemu możliwy jest tam czarter jachtów. Dubrownik zamieszkują 42 tysiące ludzi, choć w okresie letnim ta liczba jest wielokrotnie większa. Miasto nie leży bezpośrednio nad otwartymi wodami Adriatyku, a nad zatoką Rijeka dubrovacka. Dzięki temu jest w nim cicho i spokojnie, oczywiście nie licząc gwaru ulic, pełnych turystów.

Dubrownik jest również dobrze znany ze swojego nocnego życia. Jest tu wiele dużych klubów, w których turyści mogą się rozerwać po dniu spędzonym na zwiedzaniu lub po prostu wylegiwaniu się na plaży.

Atrakcje Dubrownika

Główną atrakcją Dubrownika bezsprzecznie jest Stari Grad, czyli stare miasto. Jest to fenomen na skalę europejską. W tej części miasta w całości zachowany został układ urbanistyczny średniowiecznego miasta oraz system murów obronnych. Na koronę murów obronnych Dubrownika można wchodzić, w sezonie od godziny 9:00 do 19:30, poza sezonem od godziny 10:00 do 15:00. Mury łącznie mają długość 2 kilometrów, a ich wysokość sięga 25 metrów. Poprzecinane są 16 wieżami i bastionami. Z murów obronnych rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na zatokę i miasto. Jeśli wybierzemy się na spacer po murach, należy pamiętać o tym, żeby nie robić tego w samo południe, gdyż możemy przypłacić to porażeniem słonecznym.
Cały Stari Grad został wpisany na listę dziedzictwa kulturowego. Tam też znajdują się wszystkie zabytki miasta. Ze względu na niezwykle malownicze położenie i średniowieczny wygląd miasto jest bohaterem wielu filmów i seriali, a wśród nich Gry o Tron, która ma wielu fanów na całym świecie. Dzięki udziałowi w filmie miasto zarobiło aż 10 milionów dolarów.

czarter jachtów w Dubrowniku
Czarter jachtów w Dubrowniku

Dubrownik to wspaniałe miejsce na rozpoczęcie żeglarskiej przygody.

Jak już pisaliśmy wcześniej, port w Dubrowniku nie leży bezpośrednio nad Adriatykiem. Przycupnął sobie w nieco spokojniejszej zatoce Rijeka dubrovacka, dzięki czemu jest osłonięty od wiatru i fal pełnego morza. Zatoka ma długość 5 kilometrów i dość wąskie, typu riasowego. Port jachtowy znajduje się w pobliżu miejscowości Komolac, w kanionie rzeki Omble. Przy wejściu do portu należy uważać na mielizny i pilnować poziomu wody, który może się podnosić przez silne wiatry przy wejściu.

Czarteruj.com prężnie działa w dubrownickim porcie i oferuje czarter jachtów. Dubrownik to takie jachty, jak Bavaria Cruiser 45, Bavaria Cruiser 41, Bavaria Cruiser 33, Bavaria Cruiser 37, Bavaria Cruiser46, Lagoon 400, Cyclades 50.5, Cyclades 39.3, Oceanis 423 i wiele więcej.
Gorąco zachęcamy do żeglowania w Chorwacji, ponieważ na pewno będzie to niezapomniane przeżycie. A jeśli chodzi o czarter jachtów w Dubrowniku tylko z czarteru.com. 🙂

A na deser prezentujemy krótki filmik pokazujący Dubrownik w całej okazałości.

Masz pytania? Nie wiesz jak wyczarterować jacht? Potrzebujesz pomocy? Napisz, a na pewno Ci doradzimy:)!

Twój email

Twój telefon

Temat

Twoja wiadomość