Kolejny port, do którego chcemy Was zabrać, to Split. Czarter jachtów w Splicie to na pewno wspaniały pomysł na wakacyjną przygodę pod żaglami. Split leży poniżej Szybeniku i znacznie powyżej Dubrownika. Jeśli zatem nie chce nam się jechać aż na sam koniuszek Chorwacji, w tym drugim co do wielkości mieście w kraju, na pewno znajdziemy naszą wymarzoną jednostkę. A stąd już będziemy mogli udać w rejs, gdzie dusza zapragnie, choć i sam Split, jego port i okolice są niezwykle urokliwe.

Czarter jachtów w Splicie

Kilka słów o Splicie

Zacznijmy zatem od informacji podstawowych na temat Splitu. Jest to drugie co do wielkości miasto położone w Dalmacji, której jest stolicą. Jest to też port usytuowany nad Morzem Adriatyckim, a dokładniej znajdujący się na półwyspie pomiędzy zatoką Kastela a kanałem morskim. Dzięki temu właśnie wiele firm czarterowych upatrzyło sobie właśnie ten pięknie położony port, aby oferować czarter jachtów w Splicie.

Jest to bardzo ważny ośrodek administracyjny, gospodarczy i komunikacyjny. Działają tutaj port lotniczy, dworzec kolejowy, terminal promowy, skąd możemy dostać się nie tylko na pobliskie wyspy, ale na przykład też do wielu włoskich miast. I dlatego też Split cieszy się tak dużą popularnością wśród włoskich turystów, których w okresie wakacyjnym słychać na uliczkach i plażach Splitu.

Plotki mówią również, że to właśnie w Splicie żyją najbardziej urodziwi Chorwaci. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety, są wysocy, szczupli, o ciemnych włosach i oczach, a do tego też bardzo dobrze ubrani. Niestety są też ponoć fatalnymi kierowcami.


Atrakcje Splitu

Zaczynamy myśleć, że w Chorwacji nie ma brzydkich miejsc. Split to kolejne malownicze miasteczko położone nad brzegiem Adriatyku.

Większość atrakcji Splitu skupia się wokół dawnego pałacu Dioklecjana, położonego niedaleko portu. Zresztą to właśnie pałac jest największą atrakcją miasta. Powstał na przełomie III i IV wieku, miał 215 metrów długości i 181 metrów szerokości, a całość otaczały mury obronne sięgające 26 metrów wysokości. Ponadto w mieście można zwiedzić Katedrę św. Duje, zabytkową dzwonnicę, świątynię Jupitera, pozostałości akweduktu prowadzącego niegdyś do pałacu i wiele innych.

Poza miastem warto udać się na wzgórze Marjan, który stanowi wspaniały punkt widokowy na Split i okolice. A zaledwie pięć kilometrów od Splitu znajduje się jeden z najważniejszych zabytków Chorwacji, jakim jest twierdza Klis.

Czarter jachtów w Splicie

 

Port w Splicie

Port w Splicie przyjmuje przede wszystkim statki pasażerskie oraz statki wycieczkowe. Pod tym względem jest trzecim portem w basenie Morza Śródziemnego. W porcie również bardzo dobrze rozwinięty jest czarter jachtów. Split znany jest ze swojej pięknej mariny. W porcie jest miejsce dla 364 jednostek, głębokość wynosi 10 metrów, dostępne jest pełne zaplecze sanitarne, gastronomiczne, handlowe. Stanowi świetną bazę wypadową na wyspy Brac, Hvar, Vis, Korcula i Hofliua. Od strony południowej chroniony jest przez falochron. Wejście do portu jest szerokie i bezpieczne, dzięki czemu wielu żeglarzy decyduje się na czarter jachtu w Splicie.


Czarter jachtów w Splicie

Piękne położenie, jeszcze piękniejsza pogoda, ciepłe morze i świetne warunki portowe sprawiają, że Split to czarterowy raj. Nie mogło w tym raju zabraknąć zespołu czarteruj.com. Naszym klientom oferujemy tu najlepsze i najlepiej wyposażone jednostki w najlepszych cenach. Czarter w Splicie obejmuje takie jachty, jak Elan 444 Impression, Elan 344 Impression, Elan Impression 40, Cyclades 50.5, Bavaria Cruiser 46, Scorpio 72 i inne.

A o tym, że warto odwiedzić Split, przekonajcie się na własne oczy:

Masz pytania? Nie wiesz jak wyczarterować jacht? Potrzebujesz pomocy? Napisz, a na pewno Ci doradzimy:)!

Twój email

Twój telefon

Temat

Twoja wiadomość