Kolejne przepiękne miejsce w Chorwacji i kolejna możliwość na spędzenie wakacji to czarter jachtów w Trogirze. Jest to jedno z najpiękniejszych zabytkowych miasteczek na wybrzeżu Morza Adriatyckiego, którego po prostu nie można nie odwiedzić, udając się na wakacje do Dalmacji. Czarter jachtów w Trogirze to sukces gwarantowany. Trogir to miasto portowe, dzięki czemu jest niezwykle popularne wśród miłośników żeglowania. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, od małych po większe jednostki, od jachtów żaglowych po motorowe. A przede wszystkim znajdziecie tu piękną pogodę i ciepłe morze, czyli to, co na pewno przyda się, żeby wakacje były naprawdę udane.

czarter jachtów w Trogirze

Kilka słów o Trogirze

Trogir został założony w III wieku p.n.e. przez greckich kolonistów. Jego nazwa pochodzi od kóz, bo po grecku Tragos to kozioł, a to właśnie pasące się kozy ujrzeli Grecy po przypłynięciu do tego miejsca.
Już wtedy Trogir stał się ważnym miastem portowym. Położony jest nad Morzem Adriatyckim w zatoce kasztelańskiej na wyspie między Ciovem a lądem w środkowej Dalmacji, czyli poniżej Szybeniku, a znacznie powyżej Dubrowniku. W związku z bardzo licznymi zabytkami i oryginalną architekturą został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Wokół Trogiru można podziwiać bujną roślinność, piękne wyspy, piaszczyste i kamieniste plaże, najbardziej znane to plaże Pantan, Okrug i Kava.
Dodatkowo w lecie w ramach Letniego Festiwalu Kultury organizowane są między innymi festyn „rybackie noce”, różne koncerty i imprezy.


Atrakcje Trogiru

Do najbardziej znanych i wartych odwiedzenia zabytków należą:

Bramy Lądowa i mury obronne to cecha charakterystyczna Trogiru. Na brzegu miasta zachowała się duża część murów z dwiema wieżami z XIII w., a między nimi znajduje się brama, która wiedzie wprost do morza. Brama została zbudowana w XVI w. w stylu barokowym w jasnym kamieniu.

Pałac Ćipiko jest pałacem renesansowym wzniesionym w XV w. dla najbogatszej wówczas rodziny Trogiru – rodziny Ćipiko.

Katedra Świętego Wawrzyńca została wzniesiona na ruinach kościoła zniszczonego przez Saracenów w XII w.

Pałac Garagnin – Fanfogna/ Muzeum Miejskie, gdzie dziś znajdują się biblioteka rodziny Garagnin – Fanfogna, lapidarium (zbiór zgromadzonych okazów kamiennych fragmentów i rzeźb od antyku do baroku) i galeria obrazów.

Główny plac miejski, na którym znajduje się wiele historycznych atrakcji: ratusz miejski (pałac Rektorów), kościół Św. Jana Chrzciciela, kościół Św. Marii, kościół Św. Sebastiana i kościółek Św. Barbary.

czarter jachtów w Trogirze


Port Trogir


Jak już pisaliśmy wcześniej, Trogir to bardzo znane miasto portowe, w związku z czym bardzo popularny jest czarter jachtów w Trogirze. Miasto ma swoją marinę, w której znajduje się 165 miejsc dla jednostek na wodzie i 35 na lądzie. Współrzędne wejścia do portu to 43°30,8’ N 16°15,2’ E. Fakt. Pewne trudności sprawiać może położenie mariny w kanale pomiędzy lądem stałym a wyspą, które są połączone mostem, ponieważ głębokość wody w kanale na północ od miasta wynosi jedynie 2 metry, a w niektórych miejscach jeszcze mniej. Należy też pamiętać, że most zwodzony, który łączy wyspę z lądem, ma wysokość 2,4 m, co oznacza, że jachty czarterowe, które przekraczają tę wysokość muszą wpływać do portu od zachodu, pomiędzy wyspą Ciovo i rafą Celice.


Czarter jachtów w Trogirze

Chorwacja to raj dla żeglarzy, którzy stawiają na czarter jachtów. Trogir natomiast to jeden z najpiękniejszych i najbardziej popularnych portów w Chorwacji. Znajduje się tu wiele firm oferujących czarter jachtów, a między nimi i czarteruj.com. Dla naszych klientów przygotowaliśmy bardzo bogatą ofertę czarteru różnych jednostek, tak żeby każdy mógł tu znaleźć coś dla siebie. Oferujemy między innymi: Sun Odyssey 509, Sun Odyssey 35, Sun Odyssey 36iBavaria Cruiser 46, Bavaria Cruiser 32, Bavaria Cruiser 50, Bavaria Cruiser 51, Bavaria Cruiser 41, Oceanis 37, Oceanis 411, Oceanis 40, Oceanis 473, Cyclades 39.3 i wiele więcej.

A niezdecydowanych zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku, pokazującego piękny Trogiru!

 

 

Masz pytania? Nie wiesz jak wyczarterować jacht? Potrzebujesz pomocy? Napisz, a na pewno Ci doradzimy:)!

Twój email

Twój telefon

Temat

Twoja wiadomość