Ponieważ w te wakacje wybieracie się na żagle w najróżniejsze zakątki świata, ciekawe czy udało Wam się spotkać te superjachty?

Czy je w ogóle da się zobaczyć, czy to tylko mit. Czy ich właściciele mają cokolwiek wspólnego z żeglarstwem, czy w ten sposób chcą jedynie podkreślić, jak są bogaci i na co ich stać? Bo przecież żaden najdroższy jacht na świecie nie ma żagli. Wszystkie to jachty motorowe, obsługiwane przez wynajętych skipperów. Nie wspominając już o licznej załodze, zajmującej się sprzątaniem, gotowaniem, usługiwaniem. Na takim jachcie już nic nie trzeba robić samemu, można już tylko oddać się wypoczywaniu.
Przez lata uważano, że najdroższym jachtem na świecie jest Eclipse Romana Abramowicza, jednak ktoś go prześcignął w tej kategorii.

Poniżej przedstawiamy listę najdroższych jachtów świata.

 

Superjachty, numer 1 – History Supreme

Najdroższy jacht świata wart około 4,5 mld dolarów to tak zwany Złoty Jacht. Jego właścicielem jest malezyjski biznesman, Robert Kuok. Jacht nie jest tak wielki, jak jacht Abramowicza, mierzy zaledwie 30 metrów, co więc sprawia, że jest tak drogi? Ponoć wykonany jest z tony złota i platyn, a nawet, co wydaje się nieprawdopodobne, z kości dinozaurów i metalu z meteorytów.
Ze złota wykonane zostało dno kadłuba jachtu oraz kotwica, pokryte zostały nim również elementy na jachcie, jak schody, krany, klamki czy inne uchwyty. No i oczywiście w złocie jest kabina właściciela jachtu motorowego.

 superjachty

Superjachty, numer 2 – Eclipse

Drugi na liście najdroższych jachtów świata, wart około 800 milionów dolarów, to oczywiście jacht Romana Abramowicza, rosyjskiego oligarchy i również właściciela angielskiego klubu piłkarskiego Chelsea F.C., o nazwie Eclipse. Jacht Abramowicza przez długi czas był na pierwszym miejscu zarówno pod względem ceny, jak i wielkości. Niestety spadł z piedestału, jednak nadal robi olbrzymie wrażenie.
Ten jacht, a właściwe to chyba już statek, mierzy 163,5 metra długości oraz 17,3 metra szerokości. Eclipse może osiągnąć prędkość 25 węzłów.
To, co wyróżnia ten statek, to to, że na jego pokładzie wylądować mogą dwa helikoptery, wyposażony jest w łódź podwodną , balistyczny system antyrakietowy, we wszystkich pomieszczeniach znajdują się kuloodporne szyby oraz wykrywacze ruchu. Jacht również posiada specjalny system ochrony przez paparazzi, którzy są oślepiani i nie mogą robić zdjęć.
Może jednak Abramowicz będzie musiał pomyśleć o nowej jednostce, która w jakiejś kategorii nadal będzie „naj” 😉

 superjachty

Superjacht numer 3 – Dubai

Trzeci na liście najdroższych jachtów świata, o wartości około 350 milionów dolarów to jacht Dubai. Dubai jest również trzecim co do długości jachtem świata, mierząc 162 metry długości. Obecnie właścicielem jachtu jest szejk Mohammed Rashid Al Maktoum. Wcześniej jacht nazywał się Platinum i był budowany na zlecenie księcia Brunei, jednak projekt nie został dokończony. Wraz z nowym właścicielem, zmieniła się również nazwa.

Dubai został zaprojektowany przez Andrew Wincha, może pomieścić aż 115 gości i rozwinąć prędkość 26 węzłów.

Superjachty, numer 4 – Superyacht A

Czwarty na liście najdroższych jachtów świata plasuje się Superyacht A o wartości około 323 milionów dolarów. Właścicielem tego kolejnego super-jachtu jest rosyjski miliarder, Andrei Mielniczenko. Przynajmniej on jest znany ze swojego zamiłowania do jachtów oraz technologii i nowinek morskich i szkutniczych. Jego jacht nie jest ani największy ani najpiękniejszy, ale posiada trzy baseny, lądowisko dla helikoptera, dwie dodatkowe łodzie, najnowszą technologię i systemy rozrywki. Maksymalna prędkość to 23 węzły.

Superjachty, numer 5 – Al Said

I wreszcie numer pięć na liście najbogatszych jachtów to Al Said wart około 300 milionów dolarów. Jacht nazywa się tak samo, jak jego właściciel, a jest nim sułtan Omanu Qaboos Bin Said Al Said. Gdy jacht był budowany był drugim największym jachtem na świecie, obecnie zajmuje miejsce piąte, licząc 155 metrów długości. Zbudowany jest z aluminium i osiąga prędkość 22 węzłów.
Jacht może pomieścić 65 gości. Każda kabina jest wyposażona we własną łazienkę, eleganckie meble i oczywiście ma widok na morze. Na statku dodatkowo znajduje się kino, sala koncertowa, basen, boisko, lądowisko dla helikopterów, łódź podwodną oraz dwie motorówki. Na statek wstęp mają jedynie członkowie dworu.

 

 

 

Masz pytania? Nie wiesz jak wyczarterować jacht? Potrzebujesz pomocy? Napisz, a na pewno Ci doradzimy:)!

Twój email

Twój telefon

Temat

Twoja wiadomość