Nawet My, żeglarze i motorowodniacy, nie uciekniemy przez postępem technologicznym podczas spędzania błogich chwil w naszym naturalnym środowisku. Na wodzie wszyscy mamy pod ręką telefon (w wodoodpornej kieszonce!) – i całe szczęście, bo dzięki temu możemy sprawić, że nasze hobby będzie jeszcze przyjemniejsze, a żegluga bezpieczniejsza i bardziej odpowiedzialna.

Chcemy Wam dziś przedstawić aplikację mobilną portuj.pl, która dostępna jest do pobrania za darmo na smartfon każdego miłośnika wodnego szaleństwa. Ale do czego właściwie ona służy? Otóż portuj.pl lokalizuje was na wodzie i pokazuje wszystkie porty w okolicy wraz z dostępnymi w nich usługami oraz cenami. Są tutaj mapy portów z narysowanym układem kei, zakres głębokości w porcie i sposoby cumowania, informacje ile kosztuje cumowanie za jacht/osobę, czy w porcie możemy skorzystać z prysznica, toalety, prądu, wody, czy jest tam jakiś sklep lub bar. W karcie każdego portu znajduje się też numer telefonu, w który możemy od razu kliknąć i zadzwonić do bosmana danego portu, żeby zapytać się np. o dostępność miejsca. Znajdziecie tam też komentarze i opinie innych żeglarzy odnośnie danego miejsca, a jeśli założycie darmowe konto, to sami będziecie mogli napisać swoje odczucia lub przemyślenia.

W portuj.pl zakochaliśmy się jednak z innego powodu. Na mapie, poza portami, znajdują się też punkty usługowe oraz gastronomiczne, które umieszczają żeglarskie powiadomienia w aplikacji. Można np. dowiedzieć się do jakiego portu płynąć, aby posłuchać koncertu szantowego, gdzie dzisiaj zapraszają na najsmaczniejszą rybę lub jaki port organizuje regaty. To pierwsza tego rodzaju aplikacja, która podpowiada żeglarzom gdzie można miło spędzić czas lub jakich miejsc unikać, jeśli potrzebują odrobiny ciszy i spokoju. Wszystkie tego rodzaju informacje znajdziecie klikając w koło sterowe umieszczone u góry ekranu, po lewej stronie.

Aplikacja portuj.pl intensywnie dba o bezpieczeństwo na wodzie. Abyście nie pływali po ciemku, zawsze w prawym górnym rogu ekranu znajduje się informacja o wschodzie/zachodzie słońca (zależnie od pory dnia), po kliknięciu pokaże aktualną prognozę pogody z ICM meteo.pl. Ponad to portuj.pl na podstawie Waszej pozycji i czasu generuje alerty burzowe synchronizowane ze słupami Systemu Sygnalizacji Ostrzegawczej Wielkich Jezior Mazurskich, dostarczanych przez IMGW. Jeśli jeszcze was nie przekonaliśmy, to może zachęci was kilka innych funkcjonalności: – informacja o godzinach otwarcia mostu obrotowego, – filtrowanie portów po nazwach, akwenach oraz oferowanych usługach, – tworzenie własnej listy ulubionych miejsc, – możliwość dodawania nowych portów lub bindug do mapy, …a to wciąż nie wszystko!

Twórcy portuj.pl zdradzili nam, że w najbliższym czasie dodadzą do aplikacji także informacje o czarterach oraz moduł pozwalający na rejestrowanie swoich tras i przeglądanie statystyk. Ile miejsc odwiedziliście? Jaka była Wasza największa prędkość i dystans? Który wilk morski zrezygnuje z możliwości pochwalenia się takimi osiągnięciami? Na pewno nie my! Sezon żeglarski zaczynamy w maju, ale portuj.pl warto zainstalować wcześniej. W najbliższej aktualizacji, na mapie pojawią się czartery co pozwoli lepiej zaplanować początek i trasę rejsu. Mamy nadzieję, że tak jak my, zaufacie portuj.pl i sezon 2018 przepływacie z aplikacją na waszych telefonach!

Masz pytania? Nie wiesz jak wyczarterować jacht? Potrzebujesz pomocy? Napisz, a na pewno Ci doradzimy:)!

Twój email

Twój telefon

Temat

Twoja wiadomość