Dla zwykłych śmiertelników (nie wędkarzy) wędkarstwo może wydawać się najnudniejszym zajęciem na świecie. A już na pewno nie nazwałby tego zajęcia sportem. Jak to możliwe, że wędkarz potrafi spokojnie siedzieć cały dzień, a nawet noc, i wpatrywać się w jeden malutki punkcik na wodzie. Nawet nie podejrzewa, ile w tym wszystkim emocji, wyczekiwania, siedzenia na szpilkach. No i wielka radość z sukcesu! Właśnie dlatego sport ten ma jednak bardzo wielu miłośników.
Jak można łowić? Metod czy sposobów łowienia jest wiele. Na pewno wszyscy słyszeli o metodzie spławikowej, możliwe że metoda spinningowa również obiła się o uszy. Gorzej będzie już przy drgającej szczytówce czy trollingu. Ale dziś nie o tym. Wróćmy do wędkarzy. Gdzie jest wędkarz? Może być na brzegu, może być na pomoście, może też być na przykład w łodzi wiosłowej. Ale jest jeszcze jedna ciekawa opcja, którą chcielibyśmy przedstawić, a mianowicie wędkarstwo z housboata.

Czym jest houseboat

Houseboaty są motorowymi łodziami mieszkalnymi. Można spotkać się również z nazwą barka mieszkalna. Houseboaty, które już od lat służą do celów turystyczno-rekreacyjnych w wielu krajach Europy, zawitały wreszcie do Polski i zyskują tu coraz większą popularność. Houseboaty przeznaczone są na wody śródlądowe. Ich wielką zaletą jest to, że można pływać nimi cały rok w bardzo komfortowych warunkach, a do ich prowadzenia nie są wymagane żadne uprawnienia. To dzięki liberalizacji przepisów żeglugowych w 2008 roku, które mówią, że łodziami motorowymi z silnikiem o mocy nie większej niż 10kW (13KM) można pływać bez patentu żeglarskiego.

targi wiatr i woda

Gdzie znaleźć houseboata?

Houseboaty można czarterować dzięki portalowi czarteruj.com. Zajmuje się on czarterem wszelkiego rodzaju jednostek pływających, a od niedawna w swojej ofercie ma również te domy na wodzie. Dzięki stronie czarteruj.com z łatwością można znaleźć odpowiedni houseboat na większości akwenów śródlądowych w Polsce, od Mazur, przez Mazowsze, aż po Solinę. Obecnie do najpopularniejszych houseboatów należą Nautika 1000, 1300 i 830 oraz Calipso 750 i 23 czy Suncamper 30, a oferta cały czas się powiększa.

Nowa możliwość dla wędkarzy

Houseboat ze swoimi rozlicznymi zaletami może być bardzo ciekawym wyborem właśnie dla wędkarzy i zapewnić im wysoki komfort. Koniec stania na nierównym nabrzeżu, siedzenia na niewygodnym pomoście, czy uciążliwego wiosłowania w poszukiwaniu nowego łowiska.

Dzięki houseboatom pasję do wędkowania można połączyć z pływaniem i spędzaniem czasu na wodzie. Gdy ryby nie biorą, z łatwością można zmienić miejsce, nawet na bardzo odległe. Bardzo wygodnie można łowić z każdego punktu na pokładzie. W razie deszcze można schować się pod dach i ogrzać w ciepłym wnętrzu. Można spędzić na nim noc i kolejnego dnia znów zapolować na ciekawe okazy. Można też cieszyć się bardzo bogatym wyposażeniem, jak: toalety z prysznicem, zbiorników na wodę, ogrzewania, energii elektrycznej, kuchenka gazowej, a nawet telewizora.
Bo przyjemne można połączyć z jeszcze przyjemniejszym!

 

 

 

Masz pytania? Nie wiesz jak wyczarterować jacht? Potrzebujesz pomocy? Napisz, a na pewno Ci doradzimy:)!

Twój email

Twój telefon

Temat

Twoja wiadomość