Kim jesteśmy?

Przede wszystkim jesteśmy żeglarzami! Mniej lub bardziej doświadczonymi. Są wśród nas kapitanowie, sternicy, załoganci, a także początkujący żeglarze.

Każdy z nas jest inny, ale mamy wspólną pasję, która nas łączy i dzięki temu świetnie nam się razem pracuje. A pracujemy nad tym, aby czarter jachtów był dostępny wszędzie i dla każdego!

Naszą pasją chcemy zarażać coraz więcej osób. Chcemy również dzielić się naszą wiedzą i naszym doświadczeniem. Na blogu znajdziecie praktyczne porady, ciekawe informacje, opisy wydarzeń, w których będziemy brać udział oraz inne ciekawostki. Mamy nadzieję, że w ten sposób dowiecie się więcej nie tylko o żeglarstwie, ale i o nas samych.

A już teraz poznajcie kilkoro z nas nieco bliżej:

Łukasz Falkowski

Łukasz Falkowski, prezes czarteruj.com

Nazywany Falą, przede wszystkim jest pomysłodawcą i założycielem czarteruj.com. To on wdrożył nasz projekt w życie, a obecnie pełni funkcję prezesa. Zajmuje się również rozwojem portalu oraz stroną finansową przedsięwzięcia.
Żeglarstwo w jego życiu nie jest przypadkowe. Fala urodził się i wychował w Piszu na Mazurach, bardzo dobrze znanej z żeglarstwa miejscowości. To właśnie tam, na jeziorze Roś, rozwinęła się jego, trwająca do dziś, przygoda z żeglarstwem. W Piszu uczęszczał do klubu żeglarskiego, gdzie przez lata rozwijał swoje umiejętności. Z czasem samodzielnie zaczął przemierzać mazurskie szlaki oraz inne polskie akweny. Jak sam o sobie mówi, żeglarzem jest raczej śródlądowym, ale zdarzały mu się również i morskie przygody. A gdy szuka nieco mocniejszych wrażeń na wodzie, wybiera kitesurfing.

Co ciekawe w swoim życiu Łukasz zajął się czymś z goła innym. Ścieżka kariery zaprowadziła go w świat finansów i bankowości, gdzie zakotwiczył na dłuższy czas. I choć duch podróżnika odzywał się w nim jeszcze nie raz, między innymi skłaniając do przemierzenia słynnej Route 66 w Stanach Zjednoczonych, to dopiero portal czarteruj.com jest dla niego powrotem do macierzystego portu.

Szczepan Antonów

Szczepan programista

jest naszym specjalistą do zadań specjalnych. Zajmuje się szeroko rozumianą obsługą techniczną oraz informatyczną portalu. Dzięki niemu wszystko działa, jak należy. A gdy nie działa, Szczepan bierze się do dzieła.
Do czarteruj.com trafił dość przypadkowo, ale został na dobre. Co prawda wykształcenie mogłoby podpowiadać coś innego, ukończył bowiem Inżynierię Akustyczną na AGH, ale praca związana z jego wielką pasją bardziej przypadła mu do gustu. Jak większości z nas, żeglarstwo nie jest mu obce. Swoją przygodę zaczął, gdy miał zaledwie 12 lat. Najpierw były to obozy żeglarskie, a gdy tylko skończył 18 lat, sam zaczął prowadzić rejsy jako skipper. Twierdzi, że przede wszystkim jest żeglarzem szuwarowo-bagiennym. Największy sentyment czuje do Mazur, z którymi wiążą się niesamowite wspomnienia i dlatego też jest to dla niego miejsce wyjątkowe. Na morzu również bywał nie raz, a jako najciekawszy podaje rejs do Skagen.

Poza tym na co dzień trenuje wspinaczkę, dużo wędruje po górach, bo po żeglarstwie jest to jego druga największa pasja, a dla sportu, po Krakowie, gdzie obecnie mieszka, głównie porusza się rowerem.

Magda Lassota

422830_176862562429438_612184499_n

Czyli ja. Z zawodu jestem tłumaczem freelancerem, z języka niderlandzkiego i angielskiego, natomiast z zamiłowania podróżniczką. W Europie odwiedziłam już większość krajów, czy to drogą lądową, czy morską, natomiast moimi niezapomnianymi przygodami życia były półroczna podróż po Ameryce Południowej oraz wyprawa do Stanów Zjednoczonych.
Z żeglarstwem zetknęłam się po raz pierwszy około 6 lat temu. Zaczęło się od żeglowania ze znajomymi po mazurskich jeziorach, potem przyszedł Bałtyk, a zaraz po nim Atlantyk. Myślę, że najciekawszym rejsem, w którym brałam udział, i jednocześnie sporym wyzwaniem, było przepłynięcie Bałtyku od Sankt Petersburga po Sztokholm. Zupełnie innym pod względem warunków, ale na pewno godnym pozazdroszczenia, był dwutygodniowy rejs po Morzu Karaibskim. Po kilku latach wojaży i ciągłych zmian miejsc, miast i krajów, około pół roku temu zaczęłam zapuszczać korzenie w Warszawie, i to właśnie tutaj związałam się z czarteruj.com. Będziecie się ze mną spotykać na blogu, który będę dla Was prowadzić. Będę również stać za obiektywem aparatu podczas najważniejszych wydarzeń żeglarskich oraz tych z życia czarteruj.com Fotografia jest bowiem także moją pasją, i stawiam w niej coraz odważniejsze nie pierwsze już kroki.

Skipper

Piotr Jodkowski

Piotr jest najbardziej doświadczonym żeglarzem z całego zespołu oraz profesjonalnym skipperem! Żegluje od dziecka. Morze pokochał, gdy po raz pierwszy postawił stopę na jachcie morskim. Już w wieku dwudziestu czterech lat zdał egzamin na patent Kapitana Jachtowego, stając się tym samym jednym z najmłodszych kapitanów (w tamtym czasie). Przemierzył ponad 50000 mil morskich, przepływając Atlantyk i przekraczając koło podbiegunowe. Swoje doświadczenie zdobywał na wielu znanych pokładach, między innymi S/Y Gedania, STS Fryderyk Chopin, czy S/V Pogoria. Ponadto jest czynnie działającym instruktorem. Śmiało można więc powiedzieć, że żeglowanie to jego sposób na życie.
Prywatnie, absolwent wyższych studiów ekonomicznych i fotograficznych. Jeśli nie stoi za sterem, często można go zobaczyć z aparatem lub kamerą w ręku. Żegluje zawodowo, a prywatnie pływa na desce i jeździ konno.
Uprawnienia: Master of Yachts Ocean (IYT/MCA), Kapitan Jachtowy, Kapitan Motorowodny, Instruktor Żeglarstwa PZŻ, Instruktor Wykładowca PZŻ, Instruktor Motorowodny PZMWiNW, instruktor żeglarstwa i sportow motorowodnych.

Łączy nas żeglarska pasja i chęć zarażania nią innych. Z tej właśnie pasji zrodził się pomysł na portal czarteruj.com. A co rodzi się z pasji, zawsze odnosi sukces. Strona czarteruj.com, czyli nasza główna działalność, sprawia, że czarter jachtów nigdy jeszcze nie był tak prosty!