Żeglarstwo jest tanie. Chorwacja, Grecja, Hiszpania to kraje, które nieodmiennie kojarzą nam się z pięknymi plażami zalanymi słońcem, uśmiechniętymi ludźmi, śródziemnomorskim krajobrazem, ciepłą morską bryzą, lazurowo czystą i ciepłą wodą, wspaniałą opalenizną i pysznym jedzeniem.

Czarter jachtu

To wspaniała alternatywa dla kapryśnej polskiej aury, która letnikom niejednokrotnie dała się we znaki. Niektórzy myślą, że najtańszą  opcją spędzania wolnego czasu w tak urokliwym otoczeniu, jest pobyt w hotelu lub na campingu. Wiele osób myśli, że np. żeglarstwo, to wypoczynek eksluzywny, dostępny dla nielicznych. Otóż błąd –  Żeglarstwo jest tanie.

Przełom stycznia i lutego to ostatni dzwonek, żeby zaplanować wymarzone wakacje.

Jak zorganizować niezapomniane wakacje w najlepszym towarzystwie i nazwijmy to po imieniu „wycisnąć” urlop do ostatniej kropli słońca?
Nawet najbardziej luksusowe wakacje w hotelu mogą się znudzić. Co roku ten sam scenariusz. Hotel, basen, leżak i  drinki z palemką, te same do złudzenia zdjęcia, w zasadzie nic czym można się pochwalić przed znajomymi, …  a przecież można inaczej…

Wakacje pod żaglami stają się coraz popularniejsze. Na chwilę obecną są synonimem nowoczesnej rozrywki i przyciągają coraz większe grono zwolenników mocnych wrażeń. Jakie zalety ma takie rozwiązanie?

  • Doborowe towarzystwo – jedziesz z przyjaciółmi albo rodziną, nie będziesz skazany na gości hotelowych, szkoda urlopu marnować na ludzi, którzy działają Ci na nerwy, 
  • Swoboda płyniesz gdzie chcesz, możesz każdego dnia zwiedzać inne miejsce, w przypadku Chorwacji – Kraju Tysiąca Wysp to bardzo kusząca propozycja, nie musisz tłoczyć sie na plaży z pozostałymi wczasowiczami,   komfort  sam układasz menu z lokalnych świezych produktów, planujesz dzień tak jak Ty chcesz np godziny posiłków, nie musisz wracać do hotelu na określoną godzinę, a tym samym  zmieniać planów zwiedzania
  • Koszty – chociaż wielu osobom czarter jachtu wydaje się nieosiąglany i jest symbolem luksusu na jaki nas nie stać, udowodnię Ci, że możesz sobie na to pozwolić.

Rejs w Chorwacji

Policzmy. Tygodniowy pobyt  w sezonie dla 1 osoby dorosłej

 

Hotel Domek campingowy Jacht
Koszt zakwaterowania / czarteru (PLN) 1500-1750 1400 900
wyżywienie, opłaty portowe (PLN) 0 300 300
dojazd / przylot (PLN) 600-1250 600-1250 600-1250
Razem (PLN) 2100-3000 2300-2950 1800-2450

 

Komfort

Nowoczesne łodzie żaglowe wyposażone są w chemiczne toalety oraz prysznice, co umożliwia zadbanie o higienę w dowolnej chwili, bez szukania publicznych toalet wątpliwej czystości, zamykane koje, kambuz, gdzie swobodnie przygotujesz posiłek dla całej załogi, a wieczorem usiądziesz w mesie na wygodnej kanapie z lampką wina i będziesz podziwiać grzywy fal łagodnie kołyszące jachtem oraz przepięknie oświetlony brzeg lądu przy akompaniamencie gorących latynoskich rytmów.  Przestronny pokład jest idealnym miejscem do robienia zdjęć, aby uwiecznić te cudwone chwile i cieszyć się nimi zimowymi  wieczorami.

Wakacje marzeń

Kolejnym argumentem stojącym za spędzeniem wakacji  marzeń na pokładzie wodnego hotelu, jest również fakt, iż jacht  spełnia rolę nie tylko pokoju hotelowego czy  domku letniskowego. Jest  również środkiem lokomocji. Dopłyniesz tam, gdzie samochodem nie mógłbyś dotrzeć i na przykład spędzić romatyczny wieczór na jednej z malowniczych wysepek Chorwacji.

Jeśli interesują Cię standardowe wakacje to wybierz się do hotelu, jeśli natomiast masz ochotę na niesamowite wakacje z zapierającymi dech w piersiach widokami i przygodą w tle, czarter jest właśnie dla Ciebie.

Masz pytania? Nie wiesz jak wyczarterować jacht? Potrzebujesz pomocy? Napisz, a na pewno Ci doradzimy:)!

Twój email

Twój telefon

Temat

Twoja wiadomość