Żeglowanie w Chorwacji to temat, który przewijał się w naszych ostatnich artykułach. Chcieliśmy nieco przybliżyć Wam uroki tego zakątka świata. Bo właśnie Chorwację szczególnie upodobali sobie Polscy żeglarze, którzy rok rocznie tłumnie przybywają na chorwackie wybrzeże, żeby spędzić tam wymarzone i wyczekane wakacje pod żaglami. Według statystyk właśnie tu wybierają się najczęściej. Przyciągają ich tutaj piękna pogoda, ciepłe wody Morza Adriatyckiego, piękne plaże, średniowieczna architektura i wspaniałe jedzenie. Teraz czekamy na Was. Jeśli jeszcze nie żeglowaliście w Chorwacji, nie warto zwlekać, my nie znamy żadnego żeglarza, który wróciłby stamtąd niezadowolony. A jeśli już doświadczyliście pływania po Chorwacji, na pewno nie trzeba Was długo namawiać, żebyście znów ją odwiedzili.

 

żeglowanie w chorwacji


Żeglowanie w Chorwacji – trasy

Możliwości wyboru tras żeglarskich w Chorwacji wydają się niemalże nieskończone. Chorwackie wybrzeże liczy ponad pięć i pół tysiąca kilometrów, z czego około dwóch tysięcy przypada na linię brzegową, a aż cztery tysiące na obrzeża wysp. W całym kraju znajdują się tysiące portów, marin, przystani, które w większości są świetnie wyposażone i gotowe przyjąć dużą liczbę jednostek. Również fakt, że wody są tu oddzielone od pełnego morza dużą liczbą wysp, przekonuje do Chorwacji wielu początkujących żeglarzy, którzy na pewno świetnie sobie tu poradzą. Chorwacja podzielona jest na trzy regiony, które można rozpatrywać oddzielnie pod względem żeglarskim. Są to:

Dalmacja Północna: To w tej części Dalmacji znajduje się najwięcej wysp, czyli aż około trzystu. Kuszą żeglarzy wspaniałymi widokami, zatoczkami, klifami, dzikimi plażami. W tej części do najpopularniejszych i najpiękniejszych wysp należą: Pag, Ugljan, Murter, Pasman czy Dugi Otok. Łatwo można do nich dopłynąć na przykład z Szybeniku. Poznawanie tego regionu z jachtu na pewno można rozłożyć na kilka sezonów.

Dalmacja Środkowa: Ta część Chorwacji jest równie piękna, a charakterystyczne są dla niej masywy górskie rozciągające się od Trogiru do miejscowości Ploce. Najpopularniejszym miastem i portem jest tutaj Split, Trogir właśnie, Primosten, Rogoźnica, Brac, Hvar czy Vis. Żeglowanie tutaj będzie piękne i niespieszne.

Dalmacja Południowa: Tutaj z pewnością najczęściej odwiedzanym i najpopularniejszym miastem i portem jest Dubrownik. Żeglarzy w te rejony przyciąga również przepiękny archipelag trzynastu wysp Elfackich. W tych rejonach warto wybrać się na Korculę, Mljet czy Lastovo.

żeglowanie w chorwacji

 

Żeglowanie w Chorwacji – porty czarteruj.com

Pisaliśmy Wam o miejscach, w których możecie czarterować jachty za naszym pośrednictwem. Z szerokiej oferty czarterowej portalu czarteruj.com możecie skorzystać we wszystkich najpopularniejszych portach Chorwacji. Nasze jednostki są zakotwiczone w Dubrowniku, Splicie, Trogirze i Szybeniku. Są to przepiękne miasta położone wzdłuż wybrzeża Chorwacji. Mariny w tych miastach są świetnie rozwinięte i są w stanie przyjąć bardzo dużo liczbę jednostek, nawet w szczycie sezonu. Najbliżej z Polski jest nam do Szybeniku, nieco poniżej znajduje się Trogir, potem Split, a na samym końcu naszej trasy, ale tez i chorwackiego wybrzeża, znajduje się Dubrownik. I choć jest to dość daleka droga, z całego serca polecamy wyprawę w tamte strony. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tych miastach i znajdujących się w nich portach, zapraszamy do przeczytania poprzednich artykułów, które poświęciliśmy właśnie tym wspomnianym czterem miejscom.


Żeglowanie w Chorwacji – Najpopularniejsze jachty

Oferta portalu czarteruj.com w Chorwacji jest wyjątkowo bogata. Wiąże się to również z wielkim popytem w tym regionie, któremu staramy się sprostać. Dzięki nam możecie czarterować jachty w najpiękniejszych portach Chorwacji, czyli Szybeniku, Trogirze, Splicie oraz Dubrowniku.

Do polecanych przez nas i najpopularniejszych jachtów należą między innymi:

Bavaria Cruiser 46, Bavaria Cruiser 32, Bavaria Cruiser 50, które są znane ze swojej przestronności, wygody i elegancji wykończenia.

Sun Odyssey 45.2, Sun Odyssey 54 DS, Sun Odyssey 509, które znane są z bardzo wysokiego komfortu, przestrzeni i bogatego wyposażenia.

Delphia 47, Delphia 31, znany ze swojej sprawności, zwrotności, świetnego pływania zarówno przy słabych, jak i silnych wiatrach.

W ofercie znajduje się wiele więcej jachtów, o których możecie przeczytać na naszym blogu.

Masz pytania? Nie wiesz jak wyczarterować jacht? Potrzebujesz pomocy? Napisz, a na pewno Ci doradzimy:)!

Twój email

Twój telefon

Temat

Twoja wiadomość