FAQ


Zadaj nam pytanie wysyłając email na info@czarteruj.com

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA PRZEZ ARMATORA

1.            Jak dodać rezerwację spoza czarteruj?

Najedź na „Rezerwacje” na górnym pasku i kliknij „Dodaj”. Z rozwijane listy wybierz jacht który ma być zarezerwowany, pojawi się kalendarz na którym aby zaznaczyć okres rezerwacji kliknij najpierw w pierwszy dzień następnie w ostatni. Podawanie danych klienta nie jest konieczne. Aby potwierdzić kliknij „Dodaj”. Od tego momentu dla klientów Czarteruj jacht będzie niedostępny w tym terminie. Sprzedane terminy możesz również ustawić z poziomu kokpitu bądź widoku jachtów klikając przycisk "rezerwacje" przy wybranym jachcie.

2.            Jak ustalić ceny za czarter?

Kliknij „Jachty” na górnym pasku, pokaże się strona z dodanymi przez Ciebie jachtami. Z kolumny operacje wybierz odnośnik „okresy i ceny”, dla danego jachtu. Możesz skorzystać z domyślnego lub ustalonego przez Ciebie wcześniej kalendarza. Za pierwszym razem proponujemy wybranie gotowego kalendarza. Kliknij w pole „-ustaw okresy z kalendarza-„ i wybierz domyślny albo własny kalendarz. Potwierdź wybór odnośnikiem „Wykonaj”. Po odświeżeniu pojawi się lista okresów z wybranego kalendarza. Aby ustalić cenę kliknij w pole „-brak-„ w kolumnie Cena za dobę. Po wpisaniu kwoty potwierdź klikając „zapisz”. Masz dowolność w edytowaniu oraz dodawaniu okresów, pamiętaj że ewentualne zmiany obowiązują tylko dla danego jachtu, a nie kalendarza.

3.            Jak szybko dodać kolejny podobny jacht?

Jeżeli posiadasz parę takich samych modeli jachtów możesz szybko dodawać je za pomocą funkcji klonuj. Wejdź do zakładki „Jachty”. Wybierz dowolną operację typu: „cechy”, „okresy i ceny”, „promocje”, „ustawienia rezerwacji”, „rezerwacje prawym górnym rogu znajduje się odnośnik „klonuj jacht”. Zostaniesz automatycznie przeniesiony na stronę gdzie możesz edytować cechy i wyposażenie. Pamiętaj aby wpisać nazwę swojego następnego jachtu oraz ewentualnie zmienić zdjęcia lub inne dane o wyposażeniu. 

4.            Jak przepisać cennik z innego jachtu?

Kliknij „Jachty” na górnym pasku, pokaże się strona z dodanymi przez Ciebie jachtami. Z kolumny operacje wybierz odnośnik „okresy i ceny”, dla danego jachtu. Kliknij w pole „-przepisz okresy z jachtu-„ potwierdź klikając w „wykonaj”. Po odświeżeniu pojawi się lista okresów wraz z cenami, możesz dowolnie edytować listę, zmieniając ceny, dodawać/usuwać okresy. Zmiany będą dotyczyły tylko jednego, edytowanego jachtu.

5.            Czy mój jacht jest widoczny dla klientów?

Aby to sprawdzić wejdź w zakładkę „Jachty” lub zjedź na sam dół w kokpicie, tam gdzie też znajdują się Twoje jachty. Następnie zwróć uwagę czy w kolumnie opublikowany wyświetla się „tak”. Jeżeli wyświetla się „nie”, kliknij w to pole, po odświeżeniu nastąpi zmiana. Od tego momentu Twój jacht jest widoczny dla klientów i może zostać w każdej chwili zarezerwowany przez klienta.

6.            Jak zmienić moje dane (nr tel., konto do przelewu itp.)?

Aby zmienić dane najedź na swój email w prawy górnym rogu, z rozwijanego menu wybierz „Moje dane”. Pamiętaj aby po zmianie kliknąć w „Zaktualizuj”

7.            Jak ustalić warunki rezerwacji jachtów?

Możesz ustalić globalne warunki rezerwacji które będą domyślnie obowiązywać wszystkie Twoje jachty. Aby to zrobić najedz na „Ustawienia” po prawej stronie na górnym pasku. Możesz wybrać „ustawienia rezerwacji” lub od razu przejść do konkretnych ustawień które są wypisane poniżej. Pamiętaj żeby po zmianie kliknąć „Zaktualizuj”.

8.            Jak zmienić warunki rezerwacji dla jednego jachtu?

Jeżeli dla konkretnego jachtu chcesz zmienić warunki rezerwacji, wejdź w zakładkę „Jachty”. Następnie z kolumny operacje wybierz „ustawienia rezerwacji”. Kliknij w pole „Nie używaj wartości domyślnych”. Od tego momentu możesz dowolnie edytować warunki. Jeżeli chcesz powrócić do ustawień domyślnych kliknij w pole „Niech jacht używa wartości domyślnych”.

9.            Jak wystawić pierwszy jacht?

Zanim wystawisz swój pierwszy jacht dodaj swój/e port/y wchodząc w Ustawienia->Moje porty. Następnie z górnego paska wybierz Jachty->Dodaj. Wybierz model jachtu z listy rozwijanej. Większość danych uzupełni się automatycznie. Musisz jedynie uzupełnić obowiązkowe pola: nazwa, rok produkcji, port. Upewnij się że wszystkie informacje są zgodne z wyposażeniem Twojego jachtu. Dodaj zdjęcie za pomocą odnośnika „Dodaj plik” z działu Zdjęcia. Kliknij „Dodaj” (prawy górny róg).  Twój jacht jest już zapisany. Pozostało dodać cennik oraz ewentualny zmiany w warunkach rezerwacji, promocji oraz opublikować jacht.

10.          Jak korzystać z kalendarzy?

Kalendarze są pomocne przy organizowaniu cenników. Możesz stworzyć kalendarz za pomocą którego określisz w jakich okresach chcesz czarterować łódkę i po jakie cenie (jak ustalić ceny dowiesz się z:”Jak ustalić cennik za pomocą kalendarza?”). Dodatkowo okresy posiadają ustawienia „możliwość wynajęcia” gdzie określisz czy w danym okresie jacht jest można czarterować na doby, na cały okres bez przerwy lub z podziałem na tygodnie. Za pomocą kalendarzy przyspieszysz wystawianie Twoich jachtów.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Napisz do nas!