Jezioro Drawsko

Advanced filters

1 - 5001 PLN

There are no offers that meet your criteria

Żeglarska alternatywa dla najbardziej znanych akwenów Polski? Jedną z odpowiedzi może być żeglowanie na jeziorze Drawsko na Pojezierzu Drawskim. Jest to idealne rozwiązanie dla tych którzy zmęczeni są już Mazurami i Bałtykiem. Czarter jachtów na Mazurach, czy wynajem łódek na Bałtyku to już znana i sprawdzona opcja na aktywny wypoczynek nad wodą. Pora na…

…na coś nowego. Żeglowanie na Pojezierzu Drawskim możliwe jest dzięki portalowi czarteruj.com, oferującemu czarter jachtów na jeziorze Drawsko.  

Pojezierze Drawskie położone jest w środkowej części Pojezierza Zachodniopomorskiego. W skład pojezierza wchodzi ponad 250 jezior o powierzchni powyżej 1 hektara, największe z nich to jezioro Drawsko. Największe rzeki przepływające przez Pojezierze Drawskie to Drawa, Gwda, dopływy Noteci, Piława, Parsęta i Rega. Natomiast największe miasta to Drawsko Pomorskie, Połczyn-Zdrój, Czaplinek, Szczecinek czy Bobolice.

 

Jezioro Drawsko położone jest w województwie zachodniopomorskim, w gminie Czaplinek. Jego powierzchnia wynosi 1781 hektarów. Maksymalna głębokość jeziora wynosi około 80 metrów, dzięki czemu po Hańczy jest drugim najgłębszym jeziorem w Polsce. Stanowi też doskonały akwen dla miłośników aktywnego wypoczynku i rozmaitych sportów wodnych. Jest to również raj dla żeglarzy. Dzięki bogatej ofercie portalu czarteruj.com, proponującego wynajem łódek na jeziorze Drawsko, każdy żeglarz znajdzie tu coś dla siebie. A jeśli żeglarze lubią łączyć pływanie i ze zwiedzaniem, poznawaniem okolicy, pieszymi wycieczkami i poznawaniem ciekawych miejsc, okolica ta będzie dla nich wprost idealna. Dostępne i bardzo popularne są tutaj szlaki kajakowe, szlaki rowerowe, ścieżki przyrodnicze. Nawet miłośnicy koni mogą wybrać się na bardzo ciekawe rajdy po okolicy.

Ale wracając do żeglarstwa. Na jeziorze Drawsko dobrze rozwinięta jest infrastruktura portowa. Bardzo popularny jest czarter jachtów w Czaplinku, miejscowości położonej nad samym jeziorem. Można tu wynająć łódkę i wypłynąć na to piękne jezioro. Dla żeglarzy jest ono niezwykle ciekawe dzięki urozmaiconej linii brzegowej, klifom, których wysokości potrafi dojść do 40 metrów, wąskim i długim zatoczkom, licznym półwyspom oraz wyspom, których na jeziorze jest 14. Największą wyspą jest Bielawa, która jednocześnie jest piątą największą wyspą śródlądową w Polsce. Na poznawanie wszystkich zakamarków tego akwenu nawet tydzień może nie starczyć. Jednak nie tylko z żeglowania słynie Pojezierze Drawskie, występuje tutaj największe zalesienie w Polsce, wynoszące 44%. Jest to niekwestionowany raj dla miłośników przyrody, amatorów długich pieszych wędrówek, grzybiarzy i tych, którzy nie boją się w lesie spotkać dzika.