Pomoc dla Armatora


 

Parametryzacja konta w 4 krokach

 1. Dodawanie portu
 2. Globalne ustawienia rezerwacji i jachtów
 3. Kalendarze
 4. Dodawanie jachtu i cennika

Dodatkowe ustawienia

 1. Rezerwacje
 2. Indywidualne ustawienia rezerwacji i jachtów
 3. Promocje

Nie wiesz jak dodać swoje jachty? Nie masz na to czasu? Napisz do nas, zrobimy to za Ciebie.

Krok 1 - Dodawanie Portu


 Instrukcja w formie filmu tutaj

 1. Na początku wybierz porty w których cumujesz swoje jachty. Aby to zrobić najedź myszką na „Ustawienia” (w prawym górynym rogu), i wybierz „Moje porty”.
  Na tej stronie będą znajdować się wszystkie wybrane przez Ciebie porty.
 2. dodawanie kalendarza
 3. Następnie kliknij odnośnik Dodaj , który przeniesie Cię na kolejną podstronę.
 4. W tym miejsu z rozwijanej listy możesz dodać swój port oraz edytować ewentualne dodatkowe informacje.  Po wybraniu i wpisaniu informacji kliknij: Dodaj.
 5. Jeżeli na liście nie ma Twojego portu, nie martw się, napisz do nas a my możliwie najszybciej go dodamy.
 6. Pamiętaj aby na początku dodać swój port, inaczej wystawione przez Ciebie jachty mogą być niewidoczne dla klientów.

do góry

Krok 2 - Ustawienia rezerwacji (warunki, zniżki, dodatkowe ustawienia, umowa)


Instrukcja w formie filmu tutaj

  Przechodząć do "Ustawień rezerwacji" ustalisz wszystkie konieczne informacje odnośnie czarterowania swoich jachtów. Na końcu warto załączy przykładową umowę czarteru (prosimy nie podawać danych kontaktowych)

 1. Aby wejść w ustawienia najedź myszką na „Ustawienia” oraz wybierz „Ustawienia rezerwacji”. Możesz wybrać poniższe odnośnik aby od razu przenieść się do poszczególnych działów np. „Zniżek i dopłat” lub  „Dodatkowych ustawień”.
 2. zrzut ustawienia rezerwacji

  Pamiętaj że są to ustawienia globalne, będą one domyślnie obowiązywały wszystkie jachty które wystawisz.

 3. Indywidualne ustawienia dla poszczególnych jachtów możesz ustawić w trakcie ich dodawania, lub po dodaniu edytując ustawienia rezerwacji poszczególnych jachtów. Więcej szczegółów w zakładce "Indywidualne zniżki, dopłaty, promocje, warunki rezerwacji jachtu".

do góry

Krok 3 - Kalendarze


 Instrukcja w formie filmu tutaj

  Kalendarze służą do ustalenia okresów w czasie roku w których cena za dobę czarteru jest taka sama. Dzięki temu organizacja cenników staje się łatwiejsza (instrukcja dodawania cenników w następnym rozdziale). Możesz skorzystać z domyślnego kalendarza lub wprowadzić swój kalendarz dodając poszczególne okresy.

 1. Aby wejść w ich ustawienia na górnym pasku kliknij „kalendarze”.
 2. Możesz skorzystać z kalendarza zapropowanego przez nas oraz dostosować go na swoje potrzeby klikając: zarządzaj okresami i zmieniając według uznania.
 3. Lub stworzyć swój własny kalendarz klikając:Dodaj  i postępująć według dalszej instrukcji.

 4. zrzut ekranu dodawanie kalendarza
 5. Po wpisaniu nazwy i ewentualnego opisu Twojego kalendarza kliknij: Dodaj  automatycznie przejdziesz do dodawania okresów.
  dodawanie kalendarza
 6. Podczas dodawania okresów pamiętaj o zaznaczeniu jaka ma być możliwość wynajęcia w danym okresie (doba, pełne tygodnie, cały okres). Datę okresu możesz ustalić klikając najpierw w dzień rozpoczynający okres a następnie w dzień kończący.
  dodawanie okresu
 7. Postępująć w ten sposób możesz utworzyć swój kalendarz. Wykorzystasz go przy tworzeniu cennika - opis w następnym kroku.

do góry

Krok 4 - Dodawanie jachtu i cennika


Instrukcja w formie filmu tutaj

 1. Po ustawieniu warunków rezerwacji i portu możesz zacząć dodawać swoje jachty. Wybierasz z górnego paska: „Jachty”, nastepnie: Dodaj. dodawanie jachtu
 2. Jeżeli wybierz model swojego jachtu, dane techniczne oraz wyposażenie zostaną ustawione domyślne dla danego modelu jachtu.
 3. Ważne aby podać nazwę, datę produkcji oraz port. Inne parametry możesz modyfikować jeżeli różnią się od standardowych, przed przejściem dalej skontroluj czy wszystko się zgadza - to bardzo ważne aby klienci mogli znać dokładne wyposażenie.
 4. Warto dodać zdjęcie aby uatrakcyjnić swoją ofertę, zdjęcie dodane jako pierwsze będzie widoczne w wynikach wyszukiwania (zdjęcie główne).
 5. zrzut ekranu dodawanie jachtu 2
 6. Kliknij: Dodaj, twój jacht jest już prawie gotowy do wystawienia, pozostało jeszcze dodanie cennika.  
 7. Jeżeli chcesz dodać taki sam lub podobny jacht, najpierw kliknij w którykolwiek z odnośników: cechy, okresy i ceny, ustawienia rezerwacji, promocje lub rezerwacje przy jachcie który ma być sklonowany. Następnie w prawym górnym rogu znajdziesz odnośnik: "klonuj jacht".

Konfiguracja cennika

 1. Aby ustawić ceny dla danego jachtu kliknij w odnośnik: okresy i ceny
 2. dodawanie cennika
 3. Można skorzystać z trzech sposobów na ustalenie cennika:
  • Najłatwiejszą opcją jest wykorzystanie kalendarzy, domyślnych lub utworzonych przez Ciebie. To rozwiązanie jest szczególnie pomocne przy dużej ilości jachtów. Kliknij w "-ustaw okresy z kalendarza-"
  • Możesz również dodawać pojedyńcze okresy na bieżąco. Kliknij: Dodaj okres
  • W przypadku wielu jachtów o podobnych cenach można skorzystać z opcji "-przepisz okresy z jachtu-" aby skopiować cennik z innego dodanego już jachtu.
 4. Dodawanie cen jest bardzo proste, kliknij dwukrotnie w pole "-brak-" pod kolumną „cena za dobę”, wpisz cenę i kliknij „zapisz”.
 5. zrzut ekranu cennik jachtu 2
 6. Pozostało jeszcze opublikować jacht (kliknij pole Nie pod kolumną „Opublikowany”), po automatycznym odświeżeniu strony ikona zmieni się na Tak od tego momentu jacht jest widoczny dla klientów.
 7. publikacja jachtu

do góry

Rezerwacje


Instrukcja w formie filmu tutaj

 1. Wybierz z górnego paska "Rezerwacje". Zarezerwowane terminy zaznaczone są w kalendarzu na czerwono, każdy wiersz przypisany jest do konkretnego jachtu.
 2. Jak dodać rezerwację spoza Czarteruj? - to bardzo ważne aby aktualizować kalendarz na bieżąco, dzięki temu unikniemy nałożonych rezerwacji.
 3. Aby to zrobić kliknij Dodaj nową rezerwację
 4. Wybierz z rozwiajnej listy jacht, następnie datę klikając w pierwszy oraz ostatni dzień i potwierdź klikając: Dodaj
  Podawanie danych klienta oraz ceny ostatecznej nie jest konieczne.
 5. zrzut ekranu rezerwacje

  Rezerwację można dodawać tylko w takich okresach jakie zostały ustalone w kalendarzu. Czyli jeżeli np. mamy możliwość wynajmowania na tygodnie, to możemy dodać rezerwacje tylko tygodniowe.

do góry

Indywidualne zniżki, dopłaty, warunki rezerwacji jachtu


Wszystkie ustawienia rezerwacji, żniżek, promocji, dopłat lub cech, które będziesz modyfikował w zakładce „Jachty” będą obowiązywać tylko dla modyfikowanego jachtu.

 1. Na górnym pasku kliknij w "Jachty".
 2. Dla danego jachtu wybierz parametry które chcesz edytować.
 3. zrzut ekranu publikacja jachtu
 4. Jeżeli chcesz zmienić ustawienia rezerwacji (wymagane dokumenty, zniżki, dopłaty itp.). Wybierz ustawienia rezerwacji.
 5. Następnie kliknij w odnośnik Nie używaj wartości domyślnych od tego momentu dla tego jachtu obowiązywać będą tylko te ustawienia które wpiszesz na tej stronie, zastąpią one ustawienia domyślne (globalne).

do góry

Promocje


 1. Oprócz zniżek last i first minute, możesz ustawić promocje globalne, takie które będą obowiązywały wszystkie Twoje jachty. Aby to zrobić wejdź w zakładke „Promocję” na górnym pasku.
  zrzut ekranu dodawanie promocji
 2. Możesz wybrać procent zniżki oraz okres w którym ma obowiązywać.

do góry