Morze Bałtyckie

Filtry zaawansowane

1 - 5001 PLN

Brak ofert spełniających podane kryteria

Morze Bałtyckie to żeglowanie, a żeglowanie to Morze Bałtyckie. A co idzie za żeglowanie po Bałtyku to bogata baza jachtów morskich i dobrze rozwinięty czarter jachtów. Bałtyk to bowiem niekwestionowany raj dla żeglarzy! Przyczynia się do tego również portal czarteruj.com, oferujący wynajem jachtów na Bałtyku.

 

Ale najpierw parę faktów. Bałtyk jest płytkim morzem śródlądowym…

…połączonym z Morzem Północnym przez Cieśniny Duńskie oraz Kattegat i Skagerrak . Linia brzegowa Bałtyku liczy około 8100 km i jest mocno rozwinięta, za sprawą dużej liczby zalewów, półwyspów, wysp i wysepek. Na morzu znajdują się również trzy bardzo duże i bardzo znane zatoki: Botnicka, Fińska i Ryska. Wszystkie zatoki żeglowane. Ze względu na niskie zasolenie wody flora i fauna Bałtyku są nieco ubogie, na przykład w porównaniu z Morzem Północnym.

 

W całej Europie znane są piękne, piaszczyste i rozległe bałtyckie plaże, na których rok rocznie wygrzewają się tysiące wczasowiczów. W związku z tym bardzo bogata jest tu baza noclegowa i zaplecze rozrywkowe. Nie sposób wymienić wszystkie nadmorskie miasta i miasteczka, które przyciągają spragnionych morza turystów. Bałtyk ma też bardzo dużo do zaoferowania dla tych, którzy kochają aktywny morski wypoczynek. A aktywne wakacje to z pewnością żeglowanie po Bałtyku, co umożliwia bogaty czarter jachtów. Wynajem jachtów na morzu Bałtyckim cieszy się bardzo dużą popularnością, a jedną z wiodących marek na rynku jest firma czarteruj.com. Każdy miłośnik morskiej żeglugi znajdzie tu coś dla siebie.

 

Żeglowanie po Bałtyku to jednak sport dla ludzi o mocnych nerwach i amatorów mocnych wrażeń. Bałtyk jest uznawany za jeden z najbardziej nieprzewidywalnych akwenów, po którym pływanie wymaga doświadczenia.

Dobry sztormiak, kalosze, ciepła czapka i rękawiczki to tutaj konieczność. A codzienność to nagłe załamania pogody, silny i zmienny wiatr, deszcze oraz mgły. Do żeglowania najlepszy wydaje się czerwiec, lipiec i sierpień, kiedy dni stają się coraz dłuższe, temperatura rośnie, a wiatr wydaje się nieco spokojniejszy. Jednak trzeba być gotowym na wszystko.

Trzeba również pamiętać, że pływanie po Bałtyku to czarter jachtów morskich, zapewniających nie tylko większe bezpieczeństwo, ale i komfort.

Możliwości żeglowania po Morzu Bałtyckim są nieograniczone. Czarter jachtów umożliwia nam nie tylko pływanie po polskich wodach terytorialnych, które oczywiście świetnie się do tego nadają, ale odwiedzić można również Litwę, Łotwę, Estonię, zawitać do pięknego Sankt Petersburga, i dalej pożeglować do Finlandii, Szwecji i Danii.

A jeśli kiedykolwiek te możliwości się skończą dla spragnionych przygód czeka morski połów ryb na Bałtyku.