Jezioro Charzykowskie

Filtry zaawansowane

1 - 5001 PLN

Brak ofert spełniających podane kryteria

Żeglowanie po Jeziorze Charzykowskim może nie być pierwszym pomysłem, jaki przychodzi do głowy przeciętnemu żeglarzowi zastanawiającemu się nad akwenem na czarter jachtu. Jednak jak często można udawać się na Mazury czy Bałtyk. Trzeba bowiem pamiętać, że czarter jachtów na Mazurach, czy wynajem łódek na Bałtyku to nie jedyne opcje dla miłośników aktywnego wypoczynku na wodzie.

Ciekawą odmianą dla tych dobrze utartych ścieżek może być czarter jachtów na jeziorze Charzykowskim. Możliwe jest to dzięki bogatej ofercie portalu czarteruj.com, proponującego czarter jachtów na jeziorze Charzykowskim, na którym znajduje się bardzo dobrze wyposażony port jachtowy Charzykowy.

 

Jezioro Charzykowskie, inaczej Łukomie, to drugi co do wielkości zbiornik na terenie Borów Tucholskich. Nad jeziorem znajduje się również miejscowość o tej samej nazwie, której popularność związana jest głównie z rozwojem żeglarstwa, a obszary te zresztą nazywane są kolebką polskiego żeglarstwa. Pierwsza żaglówka pojawiła się tu ponoć już w 1912 roku. Powierzchnia jeziora wynosi około 1364 hektary i rozciąga się pomiędzy miejscowością Charzykowy a Małe Swornegacie. Dzięki rozmiarowi i atrakcyjności jeziora idealnym i często uprawianym tu sportem wodnym jest żeglowanie. Jezioro Charzykowskie szczyci się bowiem bardzo urokliwymi zatoczkami, półwyspami i dwiema wyspami o bardzo ciekawych nazwach, jak Wyspa Miłości i Wyspa Bachorska. Oferta żeglarska Jeziora Charzykowskiego obejmuje głównie port jachtowy w Charzykowach. Tutaj miłośnicy żeglarstwa znajdą dla siebie odpowiednią łódź, którą będą mogli wyruszyć w rejs po Jeziorze Charzykowskim. Port jest bardzo dobrze rozwinięty i poza tym, że oferuje czarter jachtów, to dodatkowo wyposażony jest w specjalistyczne dźwigi i slipy do wodowania jachtów.  

Jezioro Charzykowskie to nie tylko raj dla żeglarzy, ale również raj dla kajakarzy. Przez północno-zachodnią część jeziora przebiega jeden z niezwykle atrakcyjnych szlaków kajakowych w Europie, mianowicie szlak rzeki Brdy. Już w 1938 roku przeprowadzono na nim Międzynarodowy Spływ Kajakowy.  

Zima na Jeziorze Charzykowskim wcale nie oznacza końca sezonu. Gdy jezioro pokryje gruba warstwa lodu, na tafli pojawiać zaczynają się bojery i rozpoczyna się sezon na żeglowanie po lodzie. Dodatkowo jest to sezon na wędkarstwo podlodowe, nurkowanie pod lodem, czy łyżwiarstwo.

A jeśli miłośnikom sportów wodnych woda się już znudzi, niezależnie od pory roku mogą korzystać z uroków Borów Tucholskich.