LOK Giżycko

Filtry zaawansowane

1 - 5001 PLN

Brak ofert spełniających podane kryteria

Najszerszą ofertą czarterową w Polsce mogą poszczycić się Mazury. Tutaj każdy, nawet najbardziej wymagający żeglarz znajdzie coś dla siebie. Czy będzie to jacht żaglowy, jacht motorowy, motorówka czy może houseboat dla całej rodziny. Czarter jachtów na Mazurach jest tak rozwinięty dzięki bardzo dużemu popytowi. Każdego roku na Mazury ściągają tysiące żeglarzy z kraju i zagranicy.…

…Tutaj mogę korzystać z niezliczonych szlaków żeglownych tysiąca mazurskich jezior, rozkoszować się piękną przyroda i zagubić w ustronnych zatoczkach. Czarter jachtu na Mazurach to na pewno wspaniały pomysł na wakacje pod żaglami.

 

Jedną z bardzo dobrze znanych mazurskich miejscowości, nazywaną stolicą żeglarstwa w Polsce, jest Giżycko. Położone jest między jeziorami Kisajno, Niegocin, Tajty i Wojsak, i stanowi jeden z głównych portów na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Giżycko jest również czołowym ośrodkiem turystycznym i wypoczynkowym.

Czarter jachtów w Giżycku możliwy jest dzięki ofercie portalu czarteruj.com, współpracującego z lokalnymi portami. Jednym z nich jest Ośrodek Żeglarski LOK Giżycko. Wspólnie oferują czarter jachtów na Jeziorze Niegocin. W ofercie znajdują się jachty żaglowe, jachty motorowe oraz łodzie motorowe. LOK Giżycko położony jest nad Jeziorem Niegocin i jest najstarszym ośrodkiem turystycznym z bardzo bogatym zapleczem żeglarskim, technicznym i sanitarnym. Na terenie portu znajduje się między innymi zakład szkutniczy. Bogata oferta czarterowa oraz świetne położenie portu sprawiają, że czarter jachtów w LOK Giżycko co roku przyciąga w te strony wielu żeglarzy. Miejsce to, to jednak nie tylko czarter jachtów. Jezioro Niegocin to idealne miejsce również dla miłośników innych sportów wodnych.  

Dodatkowym urozmaiceniem jest położenie Giżycka na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Szlak ten liczy aż 150 kilometrów długości, a atrakcją dla żeglarzy są jego urokliwe zatoczki, odosobnione miejsca do kąpieli czy idealne miejsca do wędkowania.

 

Tereny te to jednak nie tylko żeglowanie po Jeziorze Niegocin czy czarter jachtów. Giżycko i okolice charakteryzują się licznymi wzniesieniami, równinami poprzecinanymi rzekami i strumieniami, pięknymi rozległymi lasami, rezerwatami przyrody i interesującymi zabytkami architektury.

 

A gdy na Mazury zawita zima, wcale nie oznacza to końca sezonu na aktywny wypoczynek. Gdy jeziora pokryje gruba warstwa lodu, na tafli pojawiać zaczynają się bojery i rozpoczyna się sezon na żeglowanie po lodzie. Ale są i inne możliwości, jak wędkarstwo podlodowe, łyżwiarstwo czy nurkowanie pod lodem. Każdy znajdzie tu coś dla siebie o każdej porze roku.