STRANDA

Filtry zaawansowane

1 - 5001 PLN

Brak ofert spełniających podane kryteria

Jak można spędzić wolny czas na Mazurach? Czemu by nie spróbować pożeglować. Czarter jachtów na Mazurach cieszy się ogromną popularnością, i to nie tylko wśród doświadczonych żeglarzy. Wielu miłośników sportów wodnych stawia tu swoje pierwsze kroki, a potem wraca rok rocznie w ten urokliwy region. Dzięki ogromnej liczbie jezior oraz szlaków żeglownych na Mazurach nie…

…da się nudzić. Do tego niezwykle bogata oferta czarterowa każdemu pozwoli znaleźć jednostkę na miarę jego umiejętności oraz odpowiadającą najbardziej wygórowanym wymaganiom.

 

Jedną z bardzo dobrze znanych mazurskich miejscowości, nazywaną stolicą żeglarstwa w Polsce, jest Giżycko. Położone jest między jeziorami Kisajno, Niegocin, Tajty i Wojsak, i stanowi jeden z głównych portów na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Giżycko jest również czołowym ośrodkiem turystycznym i wypoczynkowym.

Czarter jachtów w Giżycku możliwy jest dzięki ofercie portalu czarteruj.com, współpracującego z lokalnymi portami. Jednym z nich jest stanica wodna STRANDA. Wspólnie oferują bogaty czarter jachtów na Jeziorze Kisajno. W ofercie znajdują się jachty żaglowe, jachty motorowe oraz łodzie motorowe. Stanica Stranda położona jest w osłoniętej od wiatru zatoce Tracz na Jeziorze Kisajno. Stanica znajduje się 2 kilometry od centrum miasta, oferuje ciszę i spokój oraz świetne zaplecze żeglarskie i sanitarne. Bogata oferta czarterowa oraz świetne położenie portu sprawiają, że czarter jachtów w stanicy Stranda co roku przyciąga w te strony wielu żeglarzy. Miejsce to, to jednak nie tylko czarter jachtów. Jezioro Kisajno to idealne miejsce również dla miłośników innych sportów wodnych. Dodatkowym urozmaiceniem jest położenie Giżycka na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Szlak ten liczy aż 150 kilometrów długości, a atrakcją dla żeglarzy są jego urokliwe zatoczki, odosobnione miejsca do kąpieli czy idealne miejsca do wędkowania.

 

Tereny te to jednak nie tylko żeglowanie po Jeziorze Kisajno czy czarter jachtów. Giżycko i okolice charakteryzują się licznymi wzniesieniami, równinami poprzecinanymi rzekami i strumieniami, pięknymi rozległymi lasami, rezerwatami przyrody i interesującymi zabytkami architektury.

 

A gdy na Mazury zawita zima, wcale nie oznacza to końca sezonu na aktywny wypoczynek. Gdy jeziora pokryje gruba warstwa lodu, na tafli pojawiać zaczynają się bojery i rozpoczyna się sezon na żeglowanie po lodzie. Ale są i inne możliwości, jak wędkarstwo podlodowe, łyżwiarstwo czy nurkowanie pod lodem. Każdy znajdzie tu coś dla siebie o każdej porze roku.