Wioska Żeglarska Mikołajki

Filtry zaawansowane

1 - 5001 PLN

Brak ofert spełniających podane kryteria

Mazury to niekwestionowany raj dla wszelkiej maści żeglarzy, a tym samym dla właścicieli łodzi. Dzięki świetnie rozwiniętej ofercie czarterowej żeglarze z kraju i zagranicy bez problemu znajdą idealną dla siebie łódź, czy to jacht żaglowy, jacht motorowy, motorówkę czy na przykład houseboat. Natomiast armatorzy mogą liczyć w związku z tym na stały dopływ klientów. Ponadto…

…Mazury oferują nieskończone możliwości żeglugowe, dzięki ogromnej liczbie jezior i szlaków wodnych.  

Jedną z bardzo dobrze znanych i popularnych mazurskich miejscowości są Mikołajki. Dzięki położeniu nad bardzo atrakcyjnymi Jeziorem Tałty i Jeziorem Mikołajskim, Mikołajki to żeglarska stolica Polski.

Czarter jachtów w Mikołajkach możliwy jest dzięki ofercie portalu czarteruj.com, współpracującego z lokalnymi portami. Jednym z nich jest Wioska Żeglarska Mikołajki. Wspólnie oferują bogaty czarter jachtów na Jeziorze Mikołajskim. W ofercie znajdują się jachty żaglowe, motorowe oraz inne jednostki. Wioska Żeglarska Mikołajki jest bardzo nowoczesnym i malowniczo położona marina. Znajdują się w niej 4 keje z doprowadzonym prądem i wodą, również bardzo dobrze rozwinięte jest zaplecze sanitarne.

 

Bogata oferta czarterowa oraz świetne położenie portu sprawiają, że czarter jachtów w porcie Wioska Żeglarska Mikołajki co roku przyciąga w te strony wielu żeglarzy. Miejsce to, to jednak nie tylko czarter jachtów. Jezioro Mikołajskie to idealne miejsce na regaty żeglarskie, szkolenia żeglarskie czy kursy motorowodne.

 

Żeglowanie na Jeziorze Mikołajskim jest jeszcze ciekawsze dzięki temu, że położne jest ono na szlaku żeglownym Mazur. Szlak Wielkich Jezior Mazurskich ma długość 150 kilometrów, a na szlaku atrakcją dla żeglarzy są urokliwe zatoczki, odosobnione miejsca do kąpieli czy idealne miejsca do wędkowania.

Tereny te to nie tylko żeglowanie po Tałtach i Jeziorze Mikołajskim czy czarter jachtów. Mikołajki i okolice charakteryzują się licznymi wzniesieniami, równinami poprzecinanymi rzekami i strumieniami, pięknymi rozległymi lasami, rezerwatami przyrody i interesującymi zabytkami architektury. Z tych atrakcji korzystać mogą miłośnicy długich spacerów, przejażdżek rowerowych, rajdów konnych, a także grzybiarze czy wędkarze.  

A gdy na Mazury zawita zima, wcale nie oznacza to końca sezonu na aktywny wypoczynek. Gdy jeziora pokryje gruba warstwa lodu, na tafli pojawiać zaczynają się bojery i rozpoczyna się sezon na żeglowanie po lodzie. Ale są i inne możliwości, jak wędkarstwo podlodowe, łyżwiarstwo czy nurkowanie pod lodem. Każdy znajdzie tu coś dla siebie o każdej porze roku.