Yacht Port Piękna Góra

Filtry zaawansowane

1 - 5001 PLN

Brak ofert spełniających podane kryteria

Jeśli myślimy o żeglowaniu w wakacje, to zdecydowanie musi być to czarter jachtu na Mazurach! Mazury to niezaprzeczalny lider, jeśli chodzi o czarter jachtów w Polsce. Nawet najbardziej wymagający żeglarze znajdą tu jednostkę dla siebie. A gdy już znajdą ten wymarzony jacht, dniami a nawet tygodniami będą mogli odkrywać przepiękne zakątki Krainy Tysiąca Jezior.  

Jedną z dobrze znanych mazurskich miejscowości jest Piękna Góra położona niedaleko słynnego Giżycka, nad Jeziorem Kisajno, na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Czarter jachtów w Pięknej Górze możliwy jest dzięki ofercie portalu czarteruj.com, współpracującego z lokalnymi portami jachtowymi. Jednym z nich jest port Yacht Port Piękna Góra. Wspólnie oferują czarter jachtów na Jeziorze Tajty. W ofercie znajdują się jachty żaglowe, jachty motorowe oraz inne jednostki. Yacht Port Piękna Góra położony jest na Jeziorze Tajty, pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno i jest idealnym miejscem do rozpoczęcia rejsu po szlaku. Port oferuje węzeł sanitarny, punkt gastronomiczny oraz strzeżony parking.

 

Bogata oferta czarterowa oraz świetne położenie portu sprawiają, że czarter jachtów w porcie Yacht Port Piękna Góra co roku przyciąga w te strony wielu żeglarzy. Miejsce to, to jednak nie tylko czarter jachtów. Jezioro Tajty to idealne miejsce dla miłośników innych sportów wodnych, jak kajakarstwo, windsurfing, narty wodne, czy pływactwo.

 

Żeglowanie na Jeziorze Tajty jest jeszcze ciekawsze dzięki temu, że położne jest ono na szlaku żeglownym Mazur. Szlak Wielkich Jezior Mazurskich ma długość 150 kilometrów, a na szlaku atrakcją dla żeglarzy są urokliwe zatoczki, odosobnione miejsca do kąpieli czy idealne miejsca do wędkowania.

Tereny te to nie tylko żeglowanie po Jeziorze Tajty czy czarter jachtów. Piękna Góra i okolice charakteryzują się licznymi wzniesieniami, równinami poprzecinanymi rzekami i strumieniami, pięknymi rozległymi lasami, rezerwatami przyrody i interesującymi zabytkami architektury. Z tych atrakcji korzystać mogą miłośnicy długich spacerów, przejażdżek rowerowych, rajdów konnych, a także grzybiarze czy wędkarze.  

A gdy na Mazury zawita zima, wcale nie oznacza to końca sezonu na aktywny wypoczynek. Gdy jeziora pokryje gruba warstwa lodu, na tafli pojawiać zaczynają się bojery i rozpoczyna się sezon na żeglowanie po lodzie. Ale są i inne możliwości, jak wędkarstwo podlodowe, łyżwiarstwo czy nurkowanie pod lodem. Każdy znajdzie tu coś dla siebie o każdej porze roku.