Ruciane-Nida

Filtry zaawansowane

1 - 5001 PLN

Brak ofert spełniających podane kryteria

Czarter Jachtów w Polsce? To musi być czarter Jachtów na Mazurach! Mazury to niekwestionowany raj dla miłośników sportów wodnych w Polsce, a tym samym dla armatorów oferujących wynajem jachtów. Mazury w ten sposób idealnie łączą interesy obu stron. Żeglarze mogą korzystać z bogatej oferty portalu czarteruj.com, proponującego czarter łódek na Mazurach, a armatorzy mogą liczyć…

…na stały dopływ klientów zakochanych w mazurskich jeziorach.

 

Jedną z bardzo dobrze znanych mazurskich miejscowości jest Ruciane-Nida, dawniej Rudczany. Jest to niewielka miejscowość, licząca nieco ponad 4,5 tys. mieszkańców, położna w samym sercu Puszczy Piskiej. Charakterystyczne jest jej umiejscowienie wśród licznych jezior, są to Bełdany, Nidzkie, Guzianka Wielka i Guzianka Mała, przy czym jeziora Nidzkie i Guzianka połączone są ze sobą Kanałem Nidzkim, a Guzianka Mała i Bełdany – śluzą Guzianka. W pobliżu znajduje się również największe w Polsce jezioro Śniardwy, często nazywane Mazurskim Morzem.  

Czarter jachtów w Ruciane-Nida możliwy jest dzięki ofercie czarteruj.com oraz znajdującym się tam portom jachtowym, a są to OW Wodnik, Pensjonat Janus Pod Dębem, Port Robert Wałuszko, PTTK czy port U Faryja. Oferują one szeroki wybór jachtów, jachtów motorowych czy motorówek. Jest to idealne miejsce zarówno dla tych, którzy w żeglarstwie stawiają pierwsze kroki, jak i dla doświadczonych żeglarzy.

Na jednych i drugich czekają tutaj urokliwe zatoczki, idealne miejsca do kąpieli, miejsca do wędkowania, jak również bardzo znane porty, stanice wodne i portowe miasteczka, w których można zejść na stały ląd, wziąć ciepły prysznic czy udać się do tawerny i pośpiewać szanty, cieszące się ogromną popularnością wśród mazurskich żeglarzy.

 

Ruciane-Nida to nie tylko żeglowanie po jeziorach czy czarter jachtów. Ruciane Nida i okolice charakteryzują liczne wzniesienia, równiny poprzecinane rzekami i strumieniami, piękne rozległe lasy, rezerwaty przyrody oraz interesujące zabytki architektury. Z tych atrakcji korzystać mogą miłośnicy długich spacerów, przejażdżek rowerowych, rajdów konnych, a także grzybiarze i wędkarze. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

 

A gdy na Mazury zawita zima, wcale nie oznacza to końca sezonu na aktywny wypoczynek. Gdy jeziora pokryje gruba warstwa lodu, na tafli pojawiać zaczynają się bojery i rozpoczyna się sezon na żeglowanie po lodzie. Ale są i inne możliwości, jak wędkarstwo podlodowe, łyżwiarstwo czy nurkowanie pod lodem. Każdy znajdzie tu coś dla siebie o każdej porze roku.