Pod Dębem

Filtry zaawansowane

1 - 5001 PLN

Brak ofert spełniających podane kryteria

Najładniejsza przystań jachtowa? Przystań Pod Dębem zwyciężyła w internetowym głosowaniu i tym samym została ogłoszona Najpiękniejszą Polską Mariną roku 2013.

Marina Pod Dębem położona jest w miejscowości Ruciane-Nida. Jest to niewielka, licząca nieco ponad 4,5 tys. mieszkańców, malownicza miejscowość znajdująca się w samym sercu Puszczy Piskiej w województwie warmińsko-mazurskim. Otoczona jest aż czterema jeziorami: Bełdany,…

…Nidzkie, Guzianka Wielka i Guzianka Mała, natomiast marina Pod Dębem leży nad jeziorem Nidzkim.

Nazwa mariny pochodzi od znajdującego się tu pomnika przyrody - dębu liczącego 420 lat, rosnącego na terenie tutejszego rezerwatu przyrody.

Dzięki swojemu dogodnemu położeniu ta osłonięta od wiatrów i prądów przystań oferuje szeroką gamę usług, w tym przede wszystkim czarter jachtów, wynajem jachtów motorowych, czy czarter jachtów regatowych (Omega, bardzo popularna w Polsce klasa jachtów regatowych i turystycznych). Przystań dysponuje ponadto pensjonatem, restauracją, wypożyczalnią sprzętu wodnego i turystycznego oraz oferuje różne usługi portowe, jak cumowanie, przygotowanie jachtu do sezonu, mycie i sprzątanie jachtów oraz wiele więcej.

Warto wspomnieć, że całkiem niedaleko znajduje się również największe w Polsce jezioro Śniardwy, często nazywane Mazurskim Morzem. Jest to raj nie tylko dla żeglarzy, ale oczywiście również dla firm zajmujących się czarterem jachtów.

 

Zarówno miejscowość Ruciane-Nida, jak i bardzo popularna przystań Pod Dębem, znane są wszystkim żeglarzom śródlądowym zakochanym w Mazurach. Rok rocznie mogą oni tutaj aktywnie spędzać wolny czas. Mogą cieszyć się żeglowaniem, pływaniem w jeziorze, łowieniem ryb, czy wspólnym śpiewaniem szant w porcie.

 

Również dla miłośników aktywnego wypoczynku, niekoniecznie zainteresowanych czarterem jachtów, czy łodzi motorowych, do gustu przypadną niezwykłe okoliczne tereny. Będą mogli rozkoszować się pieszymi wycieczkami, przejażdżkami rowerowymi, rajdami konnymi, czy zbieraniem grzybów i obserwowaniem dzikiej przyrody. Na terenie gminy odnaleźć można również bardzo interesujące obiekty sakralne, pomniki przyrody, czy historyczną wiejską zabudowę Warmii i Mazur.

Okolica jest równie ciekawa w okresie zimowym, który wcale nie oznacza dla Mazur końca sezonu. Dostępna jest nadal bogata oferta noclegowa, a miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą skorzystać z możliwości kuligów, biegów narciarskich, wędkarstwa podlodowego czy żeglarstwa lodowego.