U Faryja

Filtry zaawansowane

1 - 5001 PLN

Brak ofert spełniających podane kryteria

Mazury to region jedyny w swoim rodzaju, jeśli chodzi o żeglarstwo. Czarter jachtów na Mazurach jest najlepiej rozwiniętym czarterem w całym kraju. Jest to przede wszystkim odpowiedź na bardzo duży popyt. Mazury idealnie łączą interesy dwóch stron – żeglarze, którzy korzystają z bardzo rozwiniętej oferty czarteru jachtów, i armatorów, którzy mają zapewniony stały dopływ klientów…

…zakochanych w mazurskich jeziorach.

 

Jedną z bardzo dobrze znanych mazurskich miejscowości jest Ruciane-Nida, dawniej Rudczany. Położna jest w samym sercu Puszczy Piskiej wśród licznych jezior, są to Bełdany, Nidzkie, Guzianka Wielka i Guzianka Mała.

Czarter jachtów w Rucianem-Nidzie możliwy jest dzięki ofercie portalu czarteruj.com, współpracującego z lokalnymi portami. Jednym z nich jest Port U Faryja. Wspólnie oferują czarter jachtów na Jeziorze Guzianka Wielka, skąd dalej można wybrać się w rejs na Jezioro Bełdany lub Jezioro Nidzkie. W ofercie znajdują się jachty żaglowe, łodzie motorowe oraz inne mniejsze jednostki. Port U Faryja oferuje zaplecze sanitarny oraz usługi portowe.

 

Bogata oferta czarterowa oraz świetne położenie portu sprawiają, że czarter jachtów w przystani Port U Faryja co roku przyciąga w te strony wielu żeglarzy. Miejsce to, to jednak nie tylko czarter jachtów. Jezioro Guzianka Wielka to idealne miejsce na regaty żeglarskie, szkolenia żeglarskie czy kursy motorowodne.

 

Żeglowanie po Jeziorze Guzianka Wielka jest jeszcze ciekawsze dzięki temu, że położne jest ono na szlaku żeglownym Mazur. Szlak Wielkich Jezior Mazurskich ma długość 150 kilometrów, a na szlaku atrakcją dla żeglarzy są urokliwe zatoczki, odosobnione miejsca do kąpieli czy idealne miejsca do wędkowania.  

Ruciane-Nida to nie tylko żeglowanie po Jeziorze Nidzkim lub Bełdanach, czy czarter jachtów. Ruciane-Nida i okolice charakteryzują się licznymi wzniesieniami, równinami poprzecinanymi rzekami i strumieniami, pięknymi rozległymi lasami, rezerwatami przyrody i interesującymi zabytkami architektury. Z tych atrakcji korzystać mogą miłośnicy długich spacerów, przejażdżek rowerowych, rajdów konnych, a także grzybiarze czy wędkarze.  

A gdy na Mazury zawita zima, wcale nie oznacza to końca sezonu na aktywny wypoczynek. Gdy jeziora pokryje gruba warstwa lodu, na tafli pojawiać zaczynają się bojery i rozpoczyna się sezon na żeglowanie po lodzie. Ale są i inne możliwości, jak wędkarstwo podlodowe, łyżwiarstwo czy nurkowanie pod lodem. Każdy znajdzie tu coś dla siebie o każdej porze roku.