Port Sztynort

Filtry zaawansowane

1 - 5001 PLN

Brak ofert spełniających podane kryteria

Jeśli chodzi o czarter jachtów, najczęściej wybieranym regionem Polski są Mazury. Mazury co roku odwiedzają tysiące żeglarzy spragnionych wodnego szaleństwa. W związku z tym czarter jachtów na Mazurach jest bardzo dobrze rozwinięty. Każdy żeglarz znajdzie coś dla siebie w bogatej ofercie czarterowej, czy to jachty żaglowe, łodzie motorowe czy houseboaty. Ponadto tysiące mazurskich jezior i…

…niekończące się szlaki żeglowne nie pozwolą się na Mazurach nudzić!

 

Jedną z dobrze znanych i często odwiedzanych mazurskich miejscowości jest Sztynort, położony nad Jeziorem Sztynorckim, na półwyspie między jeziorami Dargin, Kirsajty i Mamry. Czarter jachtów w Sztynorcie możliwy jest dzięki ofercie portalu czarteruj.com, który współpracuje z lokalnymi portami. Jednym z nich jest Port Sztynort. Wspólnie oferują czarter jachtów na Jeziorze Mamry. W ofercie znajdują się jachty żaglowe, łodzie motorowe oraz inne jednostki, jak houseboaty. Port Sztynort oferuje czarter jachtów, usługi sternika, slipowanie, ładowanie akumulatorów, postój jachtu bez załogi, zimowanie jachtów, bazę noclegową i zaplecze gastronomiczne.

 

Bogata oferta czarterowa oraz świetne położenie portu sprawiają, że czarter jachtów w Przystani Żeglarskiej Skłodowo co roku przyciąga w te strony wielu żeglarzy. Miejsce to, to jednak nie tylko czarter jachtów. Jezioro Mamry to idealne miejsce również dla miłośników innych sportów wodnych, jak kajakarstwo, windsurfing, pływactwo czy narty wodne.

 

Żeglowanie na Jeziorze Mamry jest jeszcze ciekawsze dzięki temu, że położne jest ono na szlaku żeglownym Mazur. Szlak Wielkich Jezior Mazurskich ma długość 150 kilometrów, a na szlaku atrakcją dla żeglarzy są urokliwe zatoczki, odosobnione miejsca do kąpieli czy idealne miejsca do wędkowania.

Tereny te to nie tylko żeglowanie po Mamrach czy czarter jachtów. Sztynort i okolice charakteryzują się licznymi wzniesieniami, równinami poprzecinanymi rzekami i strumieniami, pięknymi rozległymi lasami, rezerwatami przyrody i interesującymi zabytkami architektury. Z tych atrakcji korzystać mogą miłośnicy długich spacerów, przejażdżek rowerowych, rajdów konnych, a także grzybiarze czy wędkarze.  

A gdy na Mazury zawita zima, wcale nie oznacza to końca sezonu na aktywny wypoczynek. Gdy jeziora pokryje gruba warstwa lodu, na tafli pojawiać zaczynają się bojery i rozpoczyna się sezon na żeglowanie po lodzie. Ale są i inne możliwości, jak wędkarstwo podlodowe, łyżwiarstwo czy nurkowanie pod lodem. Każdy znajdzie tu coś dla siebie o każdej porze roku.