Węgorzewo

Filtry zaawansowane

1 - 5001 PLN

Brak ofert spełniających podane kryteria

Mazury są niekwestionowanym rajem dla wszystkich miłośników żeglarstwa. Jest to spowodowane ogromną liczbą jezior, różnorodnością szlaków wodnych, a także świetnie rozwiniętą infrastrukturą portową. Żeglarze mogą tu korzystać z szerokiej oferty portalu czarteruj.com, który współpracując z miejscowymi armatorami oferuje bogaty czarter jachtów na Mazurach. Dzięki tak bogatej ofercie czarterowej z pewnością każdy znajdzie tu coś dla…

…siebie, czy to jacht żaglowy, jacht motorowy czy łódź motorową.

 

Jedną z bardzo dobrze znanych i popularnych mazurskich miejscowości jest Węgorzewo, znajdujące się nad Jeziorem Mamry. Infrastruktura żeglarska na Mazurach jest doskonale rozwinięta i nie ma sobie równych, a czarter jachtów w Węgorzewie jest możliwy dzięki ofercie czarteruj.com oraz przystaniom jachtowym, jak Hotel Ognisty Ptak, Mamry Yacht Czarter, Port Keja, Port ZHP, Przystań Unia czy Zatoka Kal. Oferują one szeroki wybór komfortowych jachtów i jachtów motorowych. Ta bogata oferta oraz świetne położenie sprawiają, że jest to idealne miejsce zarówno dla tych, którzy w żeglarstwie stawiają pierwsze kroki, jak i dla doświadczonych żeglarzy, doskonalących swoje umiejętności.

 

Żeglowanie na Mamrach jest dodatkowo ciekawe w związku z położeniem jeziora na szlaku żeglownym Mazur, a jest to Szlak Wielkich Jezior Mazurskich, liczący aż 150 kilometrów długości. Na szlaku atrakcją dla żeglarzy są urokliwe zatoczki, odosobnione miejsca do kąpieli czy idealne miejsca do wędkowania. A gdy żeglowanie w Węgorzewie już się żeglarzom przeje, zawsze mogą zejść na stały ląd, wziąć ciepły prysznic czy udać się do tawerny i pośpiewać szanty, cieszące się ogromną popularnością wśród mazurskich żeglarzy.  

Węgorzewo to nie tylko żeglowanie po Jeziorze Mamry, czy czarter jachtów. Węgorzewo i okolice charakteryzują się licznymi wzniesieniami, równinami poprzecinanymi rzekami i strumieniami, pięknymi rozległymi lasami, rezerwatami przyrody i interesującymi zabytkami architektury. Z tych atrakcji korzystać mogą miłośnicy długich spacerów, przejażdżek rowerowych, rajdów konnych, a także grzybiarze i wędkarze. Jednym słowem dla osób lubiących aktywny wypoczynek możliwości są tu nieskończone.  

A gdy na Mazury zawita zima, wcale nie oznacza to końca sezonu na aktywny wypoczynek. Gdy jeziora pokryje gruba warstwa lodu, na tafli pojawiać zaczynają się bojery i rozpoczyna się sezon na żeglowanie po lodzie. Ale są i inne możliwości, jak wędkarstwo podlodowe, łyżwiarstwo czy nurkowanie pod lodem. Każdy znajdzie tu coś dla siebie o każdej porze roku.