Port PTTK

Filtry zaawansowane

1 - 5001 PLN

Brak ofert spełniających podane kryteria

Wynajem jachtów na Mazurach to każdego roku wybór tysięcy żeglarzy, którzy  swój wolny czas chcą spędzić na wodzie. Mazury to niezaprzeczalny raj dla wszelkich miłośników sportów wodnych w Polsce. Jest to również tym samym raj dla armatorów, cieszących się stałym dopływem klientów. Region ten zatem wspaniale łączą interesy tych dwóch stron. Żeglarze korzystają z bogatej…

…oferty czarterowej na Mazurach, a armatorzy cieszą się licznymi rezerwacjami.

 

Jedną z bardzo dobrze znanych i popularnych mazurskich miejscowości są Wilkasy, położone nad Jeziorem Niegocin i otoczone jeziorami Tajty, Wilkasy Małe i Wilkasy Duże. Czarter jachtów w Wilkasach możliwy jest dzięki ofercie portalu czarteruj.com, współpracującego z lokalnymi portami jachtowymi. Jednym z nich jest Port PTTK Wilkasy. Wspólnie oferują czarter jachtów na Jeziorze Niegocin. W ofercie znajdują się jachty żaglowe, jachty motorowe oraz inne jednostki. Port PTTK Wilkasy oferuje nowoczesny węzeł sanitarny, serwis motorowodny oraz szerokie usługi portowe. Jest to idealne miejsce do rozpoczęcia rejsu po mazurskich jeziorach zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących żeglarzy.

 

Bogata oferta czarterowa oraz świetne położenie portu sprawiają, że czarter jachtów w Porcie PTTK Wilkasy co roku przyciąga w te strony wielu żeglarzy. Miejsce to, to jednak nie tylko czarter jachtów. Jezioro Niegocin to idealne miejsce na regaty żeglarskie, szkolenia żeglarskie czy kursy motorowodne.

 

Żeglowanie na Jeziorze Niegocin jest jeszcze ciekawsze dzięki temu, że położne jest ono na szlaku żeglownym Mazur. Szlak Wielkich Jezior Mazurskich ma długość 150 kilometrów, a na szlaku atrakcją dla żeglarzy są urokliwe zatoczki, odosobnione miejsca do kąpieli czy idealne miejsca do wędkowania.

Tereny te to nie tylko żeglowanie po Niegocinie czy czarter jachtów. Wilkasy i okolice charakteryzują się licznymi wzniesieniami, równinami poprzecinanymi rzekami i strumieniami, pięknymi rozległymi lasami, rezerwatami przyrody i interesującymi zabytkami architektury. Z tych atrakcji korzystać mogą miłośnicy długich spacerów, przejażdżek rowerowych, rajdów konnych, a także grzybiarze czy wędkarze.  

A gdy na Mazury zawita zima, wcale nie oznacza to końca sezonu na aktywny wypoczynek. Gdy jeziora pokryje gruba warstwa lodu, na tafli pojawiać zaczynają się bojery i rozpoczyna się sezon na żeglowanie po lodzie. Ale są i inne możliwości, jak wędkarstwo podlodowe, łyżwiarstwo czy nurkowanie pod lodem. Każdy znajdzie tu coś dla siebie o każdej porze roku.