Port Tajty

Filtry zaawansowane

1 - 5001 PLN

Brak ofert spełniających podane kryteria

Najbogatszy czarter Jachtów w Polsce – niewątpliwie jest to czarter jachtów na Mazurach! Mazury, jeśli chodzi o czarter jachtów, nie mają sobie równych. Każdy żeglarz, doświadczony czy początkujący, znajdzie tu coś dla siebie. Rozmaite rodzaje, modele, wielkości żaglówek, jachtów motorowych, motorówek, a nawet houseboatów. Jednak przede wszystkim Mazury to tysiąc magicznych jezior i mnóstwo szlaków…

…żeglugowych, na których można spędzić wspaniałe wakacje i na które można wracać co roku.  

Jedną z bardzo dobrze znanych i popularnych mazurskich miejscowości są Wilkasy, położone nad Jeziorem Niegocin i otoczone jeziorami Tajty, Wilkasy Małe i Wilkasy Duże. Czarter jachtów w Wilkasach możliwy jest dzięki ofercie portalu czarteruj.com, współpracującego z lokalnymi portami jachtowymi. Jednym z nich jest Port Tajty. Wspólnie oferują czarter jachtów na Jeziorze Tajty. W ofercie znajdują się jachty żaglowe, jachty motorowe oraz inne jednostki. Port Tajty położony jest w zacisznej zatoce przy Kanale Niegocińskim. Oferuje 23 miejsca do cumowania, serwis szkutniczy, dostęp do wody i prądu na kei oraz wypożyczalnię sprzętu wodnego. Na terenie portu znajduje się również sklep spożywczo-przemysłowy.

 

Bogata oferta czarterowa oraz świetne położenie portu sprawiają, że czarter jachtów w Porcie Tajty co roku przyciąga w te strony wielu żeglarzy. Miejsce to, to jednak nie tylko czarter jachtów. Jezioro Tajty to idealne miejsce na regaty żeglarskie, szkolenia żeglarskie czy kursy motorowodne.

 

Żeglowanie na Jeziorze Tajty jest jeszcze ciekawsze dzięki temu, że położne jest ono na szlaku żeglownym Mazur. Szlak Wielkich Jezior Mazurskich ma długość 150 kilometrów, a na szlaku atrakcją dla żeglarzy są urokliwe zatoczki, odosobnione miejsca do kąpieli czy idealne miejsca do wędkowania.

Tereny te to nie tylko żeglowanie po jeziorze Tajty czy czarter jachtów. Wilkasy i okolice charakteryzują się licznymi wzniesieniami, równinami poprzecinanymi rzekami i strumieniami, pięknymi rozległymi lasami, rezerwatami przyrody i interesującymi zabytkami architektury. Z tych atrakcji korzystać mogą miłośnicy długich spacerów, przejażdżek rowerowych, rajdów konnych, a także grzybiarze czy wędkarze.  

A gdy na Mazury zawita zima, wcale nie oznacza to końca sezonu na aktywny wypoczynek. Gdy jeziora pokryje gruba warstwa lodu, na tafli pojawiać zaczynają się bojery i rozpoczyna się sezon na żeglowanie po lodzie. Ale są i inne możliwości, jak wędkarstwo podlodowe, łyżwiarstwo czy nurkowanie pod lodem. Każdy znajdzie tu coś dla siebie o każdej porze roku.