Stanica Żeglarska Tabat

Filtry zaawansowane

1 - 5001 PLN

Brak ofert spełniających podane kryteria

Jeśli na wakacyjną rozrywkę wybieramy czarter jachtu w Polsce, to w końcu na pewno zdecydujemy się na czarter jachtów na Mazurach. Ta część Polski przyciąga tysiącem jezior i niekończącymi się możliwościami żeglowania. Oferuje również niezwykle dobrze rozwiniętą bazą czarterową. Każdy żeglarz, czy to mniej czy bardziej doświadczony, z pewnością znajdzie tu idealną jednostkę dla siebie.…

…Czy to jacht żaglowy, jacht motorowy, łódź motorową czy na przykład houseboat. Dzięki tym licznym możliwościom na Mazury można wracać co roku i nigdy się nie nudzić.  

Jedną z bardzo dobrze znanych i popularnych mazurskich miejscowości są Wilkasy, położone nad Jeziorem Niegocin i otoczone jeziorami Tajty, Wilkasy Małe i Wilkasy Duże. Czarter jachtów w Wilkasach możliwy jest dzięki ofercie portalu czarteruj.com, współpracującego z lokalnymi portami jachtowymi. Jednym z nich jest Stanica Żeglarska Tabat. Wspólnie oferują czarter jachtów na Jeziorze Niegocin. W ofercie znajdują się jachty żaglowe, jachty motorowe oraz inne jednostki. Stanica Żeglarska Tabat położona jest przy starym kanale Jeziora Tajty. Oferuje możliwość cumowania, węzeł sanitarny, wodę i prąd przy kei, stację paliw oraz parking i zaplecze gastronomiczne.

 

Bogata oferta czarterowa oraz świetne położenie portu sprawiają, że czarter jachtów w Stanicy Żeglarskiej Tabat co roku przyciąga w te strony wielu żeglarzy. Miejsce to, to jednak nie tylko czarter jachtów. Jezioro Niegocin to również idealne miejsce do uprawniania innych sportów wodnych, jak kajakarstwo, windsurfing, narty wodne czy pływactwo.

 

Żeglowanie na Jeziorze Niegocin jest jeszcze ciekawsze dzięki temu, że położne jest ono na szlaku żeglownym Mazur. Szlak Wielkich Jezior Mazurskich ma długość 150 kilometrów, a na szlaku atrakcją dla żeglarzy są urokliwe zatoczki, odosobnione miejsca do kąpieli czy idealne miejsca do wędkowania.

Tereny te to nie tylko żeglowanie po Niegocinie czy czarter jachtów. Wilkasy i okolice charakteryzują się licznymi wzniesieniami, równinami poprzecinanymi rzekami i strumieniami, pięknymi rozległymi lasami, rezerwatami przyrody i interesującymi zabytkami architektury. Z tych atrakcji korzystać mogą miłośnicy długich spacerów, przejażdżek rowerowych, rajdów konnych, a także grzybiarze czy wędkarze.  

A gdy na Mazury zawita zima, wcale nie oznacza to końca sezonu na aktywny wypoczynek. Gdy jeziora pokryje gruba warstwa lodu, na tafli pojawiać zaczynają się bojery i rozpoczyna się sezon na żeglowanie po lodzie. Ale są i inne możliwości, jak wędkarstwo podlodowe, łyżwiarstwo czy nurkowanie pod lodem. Każdy znajdzie tu coś dla siebie o każdej porze roku.