Nad Zatoką

Filtry zaawansowane

1 - 5001 PLN

Brak ofert spełniających podane kryteria

Najwspanialszym i jedynym w swoim rodzaju miejscem na czarter jachtów w Polsce są oczywiście Mazury. Czarter jachtów na Mazurach to niezwykle bogata oferta, w której znaleźć można wszystkie możliwe jednostki, jak jachty żaglowe, łodzie motorowe czy na przykład rodzinne huoseboaty. Ponadto Mazury to tysiące jezior i jeszcze więcej szlaków żeglownych, które nie pozwolą się żeglarzom…

…nudzić. Na Mazury można wracać co roku i co roku dawać się zaskakiwać nowym pięknym miejscom.  

Jedną z nieco mniej znanych, ale ciekawych i polecanych, mazurskich miejscowości są Wygryny. Wieś leży między Jeziorem Wygryńskim (Jezioro Wygryny) i Jeziorem Bełdany. Czarter jachtów w Wygrynach możliwy jest dzięki ofercie portalu czarteruj.com, współpracującego z lokalnymi portami jachtowymi. Jednym z nich jest port Nad Zatoką. Wspólnie oferują czarter łodzi na Jeziorze Bełdany. W ofercie znajdują się różne jednostki pływające. Port Nad Zatoką położony jest nad samym brzegiem Bełdan w Zatoce Wygryńskiej. Oferuje zaplecze sanitarne i gastronomiczne. Jest to idealne miejsce dla tych, którzy w ciszy i spokoju chcą spędzić wolny czas nad wodą.

 

Oferta czarterowa oraz świetne położenie portu sprawiają, że czarter łodzi w porcie Nad Zatoką co roku przyciąga w te strony wielu miłośników sportów wodnych. Miejsce to, to jednak nie tylko czarter jachtów. Jezioro Bełdany to również idealne miejsce do uprawniania innych sportów wodnych, jak kajakarstwo, windsurfing, narty wodne czy pływactwo.

 

Żeglowanie na Jeziorze Bełdany jest jeszcze ciekawsze dzięki temu, że położne jest ono na szlaku żeglownym Mazur. Szlak Wielkich Jezior Mazurskich ma długość 150 kilometrów, a na szlaku atrakcją dla żeglarzy są urokliwe zatoczki, odosobnione miejsca do kąpieli czy idealne miejsca do wędkowania.

Tereny te to nie tylko żeglowanie po Bełdanach czy czarter jachtów. Wygryny i okolice charakteryzują się licznymi wzniesieniami, równinami poprzecinanymi rzekami i strumieniami, pięknymi rozległymi lasami, rezerwatami przyrody i interesującymi zabytkami architektury. Z tych atrakcji korzystać mogą miłośnicy długich spacerów, przejażdżek rowerowych, rajdów konnych, a także grzybiarze czy wędkarze.  

A gdy na Mazury zawita zima, wcale nie oznacza to końca sezonu na aktywny wypoczynek. Gdy jeziora pokryje gruba warstwa lodu, na tafli pojawiać zaczynają się bojery i rozpoczyna się sezon na żeglowanie po lodzie. Ale są i inne możliwości, jak wędkarstwo podlodowe, łyżwiarstwo czy nurkowanie pod lodem. Każdy znajdzie tu coś dla siebie o każdej porze roku.