Cigacice

Filtry zaawansowane

1 - 5001 PLN

Brak ofert spełniających podane kryteria

Rejon zielonogórski niekoniecznie kojarzy się z żeglarstwem, więc zaskoczeniem może być fakt, jak wiele możliwości żeglugowych oferuje. Na pewno jest jednak rozwiązaniem dla Polski południowo-zachodniej, skąd żeglarze daleko mają zarówno nad Bałtyk, jak i na Mazury. Ponadto czarter jachtów na Bałtyku, czy wynajem łódek na Mazurach jest tak oczywistym rozwiązaniem, że warto wreszcie spróbować czegoś nowego.…

…A żeglowanie po Odrze w powiecie zielonogórskim, które możliwe jest za sprawą czarteruj.com i lokalnym przystaniom, zapewnia również ciszę i spokój w porównaniu z innymi popularniejszymi akwenami.

 

Jedną ze znanych nadodrzańskich miejscowości żeglarskich są Cigacice. Portal czarteruj.com współpracuje tu z Odrzańską Przystanią Turystyczną Port Cigacice, oferując czarter łodzi na Odrze. Port Cigacice położony jest na terenie dawnego i nieczynnego już śródlądowego portu towarowego pomiędzy Sulechowem a Zieloną Górą. Dlatego możliwy jest czarter łodzi w Cigacicach, a Odra bardzo dobrze się do tego celu nadaje. Ponadto oferta portu obejmuje pełen węzeł sanitarny, odbiór nieczystości z łodzi, przyłącza energetyczne, slip, pomosty pływające i pomost do cumowania. W okolicy znajdują się sklepy, bary, stacja benzynowa i posterunek policji.  

Same Cigacice to bardzo mała miejscowość, zamieszkana zaledwie przez 805 mieszkańców (dane z 31 grudnia 2014 roku). Jednak dzięki niej oraz dzięki żeglowności Odry region zielonogórski ma wiele do zaoferowania dla lokalnych żeglarzy i coraz częściej staje się punktem docelowym dla żeglarzy przybywających tu z innych regionów kraju.

Na terenie powiatu zielonogórskiego poza żeglowaniem po Odrze, bardzo popularne są spływy kajakowe ze względu na liczne, nadające się do tych celów, szlaki wodne i rzeki. Najpopularniejsze spływy organizowane są na Noteci, Warcie, Obrze, czy Lubuskim Szlakiem Wodnym.

 

Tereny te zapewniają rozrywkę nie tylko żeglarzom i miłośnikom sportów wodnych. Piękne zielonogórskie lasy są wspaniałym miejscem dla amatorów pieszych wędrówek, miłośników przyrody, grzybiarzy, czy nawet koniarzy, który mogą skorzystać z bogatej oferty rajdów konnych. Jest to również niekwestionowany raj dla wędkarzy. Obecnie w wodach Środkowego Nadodrza znajduje się ponad 47 gatunków ryb. W zielonogórskim od przeszło 40 lat działa również Aeroklub Ziemi Lubuskiej. Natomiast turyści miejscy, którzy za łonem natury nie przepadają, zawsze odwiedzić mogą Zieloną Górę, Gorzów Wielkopolski, czy inne mniejsze, ale bardzo interesujące, miasta regionu.