Wrocław

Filtry zaawansowane

1 - 5001 PLN

Brak ofert spełniających podane kryteria

Żeglowanie w Polsce głównie kojarzy się z dwoma miejscami, Pomorzem i Mazurami. Regiony te co roku przyciągają tysiące mniej lub bardziej doświadczonych żeglarzy. Czarter jachtów na Bałtyku, czy czarter jachtów na Mazurach to również bardzo dochodowy interes. Bo gdzie jest popyt, jest i podaż i armatorzy mogą liczyć tam na stały dopływ miłośników żeglarstwa. Jednak…

…Jednak nie są to jedyne regiony, w których można spędzić wakacje pod żaglami. Zaskoczeniem może być Dolny Śląsk, który niekoniecznie kojarzy się z żeglowaniem, jednak ma bardzo wiele do zaoferowania w tym względzie. Miastem, które oferuje możliwości żeglugowe na Dolnym Śląsku jest między innymi Wrocław. Czarter łodzi we Wrocławiu możliwy dzięki portalowi czarteruj.com, który współpracuje z lokalnymi przystaniami i stanicami wodnymi. Jedną z nich jest Marina Topacz zlokalizowana w samym centrum Wrocławia. Wspólnie oferują bogaty czarter jachtów we Wrocławiu. W ofercie znajdują się zarówno jachty żaglowe, jak i łodzie motorowe. Możliwy jest tu również czarter houseboatów, czyli mieszkalnych łodzi motorowych. Z pewnością każdy miłośnik żeglarstwa w tej bogatej ofercie czarterowej znajdzie coś dla siebie, a przy okazji zasmakuje żeglarstwa rzecznego.

Rejs po Odrze z pewnością będzie niezapomnianą przygodą, gdyż Odra nie jest dobrze znana od tej strony. Przepłynięcie rzeki może zająć nawet do kilku tygodni. Gdy odpowiedni poziom wody na to pozwala, można dopłynąć nią z południowego zachodu kraju aż do samego Szczecina. Taki rejs najlepiej jest odbyć barką, natomiast w konkretnych miejscach na rzece możliwe jest żeglowanie jachtami śródlądowymi czy pływanie łodziami motorowymi.

Dzięki coraz większej popularności tej rzeki, również ze względu na rozwój żeglarstwa, prężnie rozwija się także turystyka w miastach położonych nad Odrą. Żeglarze chętnie robią sobie odpoczynki i schodzą na ląd, aby poznać mijane po drodze miejscowości. Natomiast płynąc Odrą zobaczyć można przepiękne krajobrazy, mnóstwo lasów, łąk, pól, a także ciekawych rozgałęzień którymi rzeka również płynie. Rzeka cały czas jest pogłębiana, aby statki, barki i inne jednostki pływające mogły swobodnie się po niej poruszać. W większych miast, takich jak Wrocław, Opole czy Szczecin, na Odrze można również pływać jachtem, kajakiem, rowerem wodnym czy też skuterem wodnym. Zatem nie tylko doświadczeni żeglarze, ale również zwykli miłośnicy sportów wodnych znajdą na Odrze rozrywkę dla siebie.