Odra

Filtry zaawansowane

1 - 5001 PLN

Brak ofert spełniających podane kryteria

Żeglowanie w Polsce kojarzy się przede wszystkim z dwoma miejscami, Pomorzem i Mazurami. Regiony te co roku przyciągają tysiące mniej lub bardziej doświadczonych żeglarzy. Czarter jachtów na Bałtyku, czy czarter jachtów na Mazurach to również bardzo dochodowy interes. Bo gdzie jest popyt, jest i podaż i armatorzy mogą liczyć tam na stały dopływ miłośników żeglarstwa. Jednak…

…nie są to jedyne akweny, na których można spędzić wspaniałe wakacje pod żaglami. Jest jeszcze Odra, druga pod względem długości rzeka w Polsce. Bieg swój rozpoczyna na wschodzie Czech i uchodzi do Roztoki Odrzańskiej, która stanowi zatokę Zalewu Szczecińskiego.

Rejs po Odrze z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem, gdyż Odra nie jest dobrze znana od tej strony. Przepłynięcie rzeki może zająć nawet do kilku tygodni. Gdy odpowiedni poziom wody na to pozwala, można dopłynąć nią z południowego zachodu kraju aż do samego Szczecina. Taki rejs najlepiej jest odbyć barką, natomiast w konkretnych miejscach na rzece możliwe jest żeglowanie jachtami śródlądowymi czy pływanie łodziami motorowymi.

Czarter łodzi na Odrze możliwy jest dzięki portalowi czarteruj.com , który współpracuje z wieloma przystaniami i stanicami wodnymi nad Odrą. Przede wszystkim w takich miejscowościach, jak Wrocław, Zielona Góra, Cigacice, Górki Małe, Szczecin i w wielu innych. Wspólnie oferują bardzo szeroki czarter jachtów na Odrze. Udostępniają komfortowe jachty żaglowe o różnej długości, jachty motorowe, czy mieszkalne łodzie motorowe, czyli cieszące się ostatnio bardzo dużą popularnością, tak zwane houseboaty. Z pewnością każdy amator żeglarstwa znajdzie tu coś dla siebie, a przy okazji będzie miał możliwość spróbowania żeglarstwa rzecznego.

 Dzięki coraz większej popularności tej rzeki, również ze względu na rozwój żeglarstwa, prężnie rozwija się również turystyka w miastach położonych nad Odrą. Żeglarze chętnie robią sobie odpoczynki i schodzą na ląd, aby poznać mijane po drodze miejscowości. Natomiast płynąc Odrą zobaczyć można przepiękne krajobrazy, mnóstwo lasów, łąk, pól, a także ciekawych rozgałęzień którymi rzeka również płynie. Rzeka cały czas jest pogłębiana, aby statki, barki i inne jednostki pływające mogły swobodnie się po niej poruszać. W większych miast, takich jak Wrocław, Opole czy Szczecin, na Odrze można również pływać jachtem, kajakiem, rowerem wodnym czy też skuterem wodnym. Zatem nie tylko doświadczeni żeglarze, ale również zwykli miłośnicy sportów wodnych znajdą na Odrze rozrywkę dla siebie.