Czaplinek

Filtry zaawansowane

1 - 5001 PLN

Brak ofert spełniających podane kryteria

Żeglarska alternatywa dla najbardziej znanych akwenów Polski? Jedną z odpowiedzi może być żeglowanie na jeziorze Drawsko na Pojezierzu Drawskim. Jest to idealne rozwiązanie dla tych którzy zmęczeni są już Mazurami i Bałtykiem. Czarter jachtów na Mazurach, czy wynajem łódek na Bałtyku to już znane i sprawdzone opcje na aktywny wypoczynek nad wodą. Pojezierze Drawskie jest…

…ciekawą alternatywą dla tych akwenów ze względu na ciszę i spokój, które oferuje i zdecydowanie mniejszy tłok na jeziorze. Żeglowanie na Pojezierzu Drawskim możliwe jest dzięki portalowi czarteruj.com, oferującemu czarter jachtów na Jeziorze Drawsko.  

Pojezierze Drawskie położone jest w środkowej części Pojezierza Zachodniopomorskiego. W skład pojezierza wchodzi ponad 250 jezior o powierzchni powyżej 1 hektara, największe z nich to właśnie Jezioro Drawsko. Natomiast jedną z bardziej znanych miejscowości położonych nad tym jeziorem jest Czaplinek. Portal czarteruj.com współpracuje tu z takimi przystaniami, jak Czaplinek Jacht Czarter, Camping Wajk, OSW, oferując bardzo bogaty czarter jachtów. Czaplinek to szeroki wybór zarówno jachtów, jak i jachtów motorowych i motorówek, gdzie z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Powierzchnia Jeziora Drawsko wynosi 1781 hektarów, a maksymalna głębokość jeziora wynosi około 80 metrów, dzięki czemu po Hańczy Drawsko jest drugim najgłębszym jeziorem w Polsce. Dla żeglarzy jest ono niezwykle ciekawe nie tylko ze względu na jego rozmiar czy czarter jachtów w Czaplinku, ale również dzięki urozmaiconej linii brzegowej, klifom, których wysokości potrafi dojść do 40 metrów, wąskim i długim zatoczkom, licznym półwyspom oraz wyspom, których na jeziorze jest 14. Największą wyspą jest Bielawa, która jednocześnie jest piątą największą wyspą śródlądową w Polsce. Na poznawanie wszystkich zakamarków i uroków tego akwenu nawet tygodniowe wakacje mogą nie starczyć. Dzięki temu wiele osób wraca tu co roku.  

Jezioro Drawskie stanowi też doskonały akwen dla miłośników aktywnego wypoczynku i rozmaitych sportów wodnych, ale nie tylko żeglowania. Bardzo popularne i dostępne są tu ciekawe szlaki kajakarskie. Zamiłowanie do wody można tu również łączyć ze zwiedzaniem i poznawaniem okolicy. Na Pojezierzu Drawskim występuje największe zalesienie w Polsce, wynoszące 44%. Jest to niekwestionowany raj dla miłośników przyrody, amatorów długich pieszych wędrówek, grzybiarzy, koniarzy, którzy mogą korzystać z bogatej oferty rajdów konnych, i tych, którzy nie boją się w lesie spotkać dzika.