CZAPLINEK

Filtry zaawansowane

1 - 5001 PLN

Brak ofert spełniających podane kryteria

Jaka może być alternatywa dla bardzo popularnych zbiorników wodnych Polski? Na przykład może być to Jezioro Drawsko na Pojezierzu Drawskim. Czarter jachtów na Jeziorze Drawsko będzie na pewno miłą odmianą. Jest to idealne rozwiązanie dla tych wszystkich osób zmęczonych żeglowaniem po Mazurach i Bałtyku. Czarter jachtów na Mazurach, czy wynajem łódek na Bałtyku to już…

…nic nowego dla doświadczonych żeglarzy. Pojezierze Drawskie będzie ciekawą odmianą dla tych akwenów ze względu na ciszę i spokój. Żeglowanie na Pojezierzu Drawskim umożliwia portal czarteruj.com, który oferuje czarter jachtów na Jeziorze Drawsko.  

Jedną z bardziej znanych miejscowości położonych nad Jeziorem Drawsko jest Czaplinek. Czarter jachtów w Czaplinku możliwy jest dzięki ofercie portalu czarteruj.com, współpracującego z lokalnymi portami jachtowymi. Jednym z nich jest Czaplinek Jacht Czarter. Wspólnie oferują czarter jachtów na Jeziorze Drawsko. W ofercie znajdują się jachty żaglowe, jachty motorowe oraz inne mniejsze jednostki. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie.

 

Bogata oferta czarterowa oraz świetne położenie portu sprawiają, że czarter jachtów w porcie Czaplinek Jacht Czarter co roku przyciąga w te strony wielu żeglarzy. Miejsce to, to jednak nie tylko czarter jachtów. Jezioro Drawsko to również idealne miejsce do uprawiania innych sportów wodnych, jak kajakarstwo, windsurfing, narty wodne czy pływactwo.

 

Powierzchnia Jeziora Drawsko wynosi 1781 hektarów, a maksymalna głębokość jeziora to około 80 metrów, dzięki czemu po Hańczy Drawsko jest drugim najgłębszym jeziorem w Polsce. Dla żeglarzy jest ono niezwykle ciekawe nie tylko ze względu na jego rozmiar czy czarter jachtów w Czaplinku, ale również dzięki urozmaiconej linii brzegowej, klifom, których wysokości potrafi dojść do 40 metrów, wąskim i długim zatoczkom, licznym półwyspom oraz wyspom, których na jeziorze jest 14. Największą wyspą jest Bielawa, która jednocześnie jest piątą największą wyspą śródlądową w Polsce. Na poznawanie wszystkich zakamarków i uroków tego akwenu nawet tygodniowe wakacje mogą nie starczyć. Dzięki temu wiele osób wraca tu co roku.  

Jezioro Drawskie stanowi też doskonały akwen dla miłośników aktywnego wypoczynku. Zamiłowanie do wody można tu również łączyć ze zwiedzaniem i poznawaniem okolicy. Na Pojezierzu Drawskim występuje największe zalesienie w Polsce, wynoszące 44%. Jest to niekwestionowany raj dla miłośników przyrody, amatorów długich pieszych wędrówek, grzybiarzy, koniarzy, którzy mogą korzystać z bogatej oferty rajdów konnych.