Pomost WOPR

Filtry zaawansowane

1 - 5001 PLN

Brak ofert spełniających podane kryteria

Żeglarską alternatywą dla najbardziej znanych akwenów Polski może być Drawsko na Pojezierzu Drawskim. Jest to idealne rozwiązanie dla tych którzy są już znudzeni żeglowanie po Mazurach i Bałtyku. Czarter jachtów na Mazurach, czy wynajem łódek na Bałtyku to dobrze znane i sprawdzone opcje na aktywny wypoczynek nad wodą. Pojezierze Drawskie jest ciekawą opcją dla tych,…

…którzy wolą ciszę i spokój, i zdecydowanie mniejszy tłok na jeziorze. Żeglowanie na Pojezierzu Drawskim możliwe jest dzięki portalowi czarteruj.com, oferującemu czarter jachtów na Jeziorze Drawsko.  

Pojezierze Drawskie znajduje się w środkowej części Pojezierza Zachodniopomorskiego. W jego skład wchodzi ponad 250 jezior o powierzchni powyżej 1 hektara, a największym z nich jest Jezioro Drawsko. Natomiast jedną z bardziej znanych miejscowości położonych nad tym jeziorem jest Czaplinek. Portal czarteruj.com współpracuje tu między innymi z przystanią Pomost WOPR i oferuje bardzo bogaty czarter jachtów. Czaplinek to szeroki wybór zarówno jachtów żaglowych, jak i jachtów motorowych czy motorówek, gdzie z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Powierzchnia Jeziora Drawsko wynosi 1781 hektarów, a maksymalna głębokość jeziora wynosi około 80 metrów, dzięki czemu po Hańczy Drawsko jest drugim najgłębszym jeziorem w Polsce. Dla żeglarzy jest ono niezwykle ciekawe nie tylko ze względu na jego rozmiar czy czarter jachtów w Czaplinku, ale również dzięki urozmaiconej linii brzegowej, klifom, których wysokości potrafi dojść do 40 metrów, wąskim i długim zatoczkom, licznym półwyspom oraz wyspom, których na jeziorze jest 14. Największą wyspą jest Bielawa, która jednocześnie jest piątą największą wyspą śródlądową w Polsce. Na poznawanie wszystkich zakamarków i uroków tego akwenu nawet tygodniowe wakacje mogą nie starczyć. Dzięki temu wiele osób wraca tu co roku.  

Jezioro Drawskie stanowi też doskonały akwen dla miłośników aktywnego wypoczynku i rozmaitych sportów wodnych, ale nie tylko żeglowania. Bardzo popularne i dostępne są tu ciekawe szlaki kajakarskie. Zamiłowanie do wody można tu również łączyć ze zwiedzaniem i poznawaniem okolicy. Na Pojezierzu Drawskim występuje największe zalesienie w Polsce, wynoszące 44%. Jest to niekwestionowany raj dla miłośników przyrody, amatorów długich pieszych wędrówek, grzybiarzy, koniarzy, którzy mogą korzystać z bogatej oferty rajdów konnych, i tych, którzy nie boją się w lesie spotkać dzika.