Kamień Pomorski

Filtry zaawansowane

1 - 5001 PLN

Brak ofert spełniających podane kryteria

Czarter jachtów w Polsce? Jedną z pierwszych odpowiedzi, jakie nasuwają się na myśl, jest Pomorze Zachodnie. Jednak z Pomorzem Zachodnim nie tylko wiąże się żeglowanie po Bałtyku czy morski czarter jachtów. Kamień Pomorski jest jedną z bardzo dobrze znanych miejscowości położonych na Pomorzu Zachodnim, ale znajduje się on nad brzegiem Zalewu Kamieńskiego. Zalew wraz z…

…Dziwną stanowi morskie wody wewnętrzne Polski i oddalony jest od Bałtyku o zaledwie 8 kilometrów.

 

Zalew Kamieński jest idealny dla miłośników żeglarstwa, zarówno tych mniej doświadczonych, którzy w żeglarstwie stawiają pierwsze kroki, jak i tych bardziej doświadczonych. Dzięki portalowi czarteruj.com, oferującemu czarter jachtów w Kamieniu Pomorskim, każdy żeglarz znajdzie tu coś dla siebie. Czarteruj.com współpracuje tu z portem jachtowym Marina Kamień Pomorski, , oferując niezwykle bogaty czarter jachtów. Kamień Pomorski to szeroki wybór komfortowych jachtów, jachtów motorowych czy motorówek.

 

Dodatkowo obszar ten jest niezwykle godny uwagi pod względem żeglarstwa i czarteru jachtów ze względu na Zachodniopomorski Szlak Żeglarski, w którego skład wchodzi Kamień Pomorski. Jest to sieć portów i przystani jachtowych zlokalizowanych w okolicach Zalewu Szczecińskiego, w Szczecinie oraz na wybrzeżu Bałtyku. Szlak leży na głównej drodze wodnej z Niemiec do Skandynawii i jest najpoważniejszym konkurentem szlaków mazurskich, licząc aż 380 kilometrów. Kolejny raj dla żeglarzy i firm, które stawiają na czarter jachtów na Pomorzu Zachodnim. Dobrze rozwinięty czarter jachtów w Kamieniu Pomorskim przyciąga w te strony wielu żeglarzy, którzy między innymi chcą odetchnąć od żeglowania po zatłoczonych i skomercjalizowanych mazurskich jeziorach i zasmakować czegoś nowego. Bo czarter jachtów na Mazurach to nie jedyna opcja dla żeglarzy śródlądowych, tak samo jak żeglowanie po Bałtyku to nie jedyne wyjście dla żeglarzy morskich. Akwen ten nie tylko zapewnia ciszę i spokój, ale jest również bardzo ciekawy pod względem żeglugi. A to ze względu na jego rozmiar, jak i połączenie z innymi akwenami ciekawymi szlakami wodnymi.

Gdy jednak żeglowanie po Jeziorze Kamieńskim i czarter jachtów w Kamieniu Pomorskim już się żeglarzom przejedzą, zawsze mogą skorzystać z lokalnych atrakcji lądowych. Mogą wygrzewać się na pięknych nadbałtyckich plażach, udać się na pieszą wycieczkę po licznych tutaj szlakach turystycznych lub oddać się zwiedzaniu okolicznych miast, jak Świnoujście i Kołobrzeg.