Jezioro Solińskie

Filtry zaawansowane

1 - 5001 PLN

Brak ofert spełniających podane kryteria

Czarter jachtów w Bieszczadach? Niemożliwe? Nie zapominajmy o niezwykłej Solinie, które stanowi konkurencję dla bardzo dobrze znanych i często odwiedzanych szlaków bieszczadzkich. Zarówno zmęczeni wędrowcy, jak i ci górami niezainteresowani, mogą skorzystać z bogatej oferty czarteruj.com i wybrać czarter jachtów. Solina idealnie się do tego nadaje, dzięki czemu można w Bieszczadach zrobić coś mniej oczywistego i…

…postawić na żeglowanie po Solinie.  

Żeglowanie po Solinie stanowi świetną alternatywę dla dobrze znanych i bardzo oczywistych wyborów polskich żeglarzy, jakimi są czarter jachtów na Mazurach, czy wynajem łódek na Bałtyku. Co prawda czarter jachtów na Solinie nie jest jeszcze tak rozwinięty, jak w innych zakątkach Polski, ale z pewnością cieszy się coraz większą popularnością i z roku na rok zjawia się tu coraz więcej uciekających od zgiełku innych akwenów żeglarzy.

Jezioro Solińskie, położone w województwie podkarpackim, jest zbiornikiem retencyjnym, liczącym 22 km² powierzchni. Zapora wzniesiona na Sanie ma 81,8 m wysokości i jest najwyższa w Polsce. Natomiast Jezioro Solińskie stanowi największy górski zbiornik w kraju i tym samym raj dla żeglarzy. Żeglowanie po Solinie to rozrywka zarówno łatwa i przyjemna, jak i dość nieprzewidywalna. Głębokość zbiornika sprawia, że można żeglować bezstresowo i nie przejmować się mieliznami, jednak rozczłonkowanie tafli wody i wysokie brzegi powodują zmienność i nieprzewidywalność wiatrów, w związku z czym zawsze należy zachowywać ostrożność i pamiętać o bezpieczeństwie. Zbiornik ten często wybierany jest przez żeglarzy, którzy chcą uniknąć mazurskich tłoków i wszechobecnej komercjalizacji. Tutaj w ciszy i spokoju mogą napawać się pięknymi widokami Jeziora Solińskiego. Na całym zbiorniku obowiązuje bowiem strefa ciszy i zabronione jest używanie silników spalinowych. Infrastruktura portowa co prawda nie dorównuje jeszcze tej z innych polskich akwenów, ale w związku z rosnącym zainteresowaniem, jakim cieszy się wynajem jachtów na Solinie, z roku na rok będzie coraz bogatsza.  

Region Bieszczad ma naprawdę wiele do zaoferowania, w związku z czym zarówno amatorzy sportów wodnych, jak i miłośnicy górskich wędrówek znajdą coś dla siebie. W Bieszczady co roku przyjeżdżają tysiące wędrowców, spragnionych pięknych widoków, obcowania z przyrodą, ciszy i spokoju. Każda pora roku odkrywa nowe oblicze tego rejonu, dlatego niektórzy miłośnicy Bieszczad przyjeżdżają tu nawet kilka razy do roku.