Wdzydze

Filtry zaawansowane

1 - 5001 PLN

Brak ofert spełniających podane kryteria

Ta nazwa może być nieco zaskakująca, jednak dla miłośników żeglarstwa dobrze znana - Wdzydze - jezioro i wieś położone w województwie pomorskim. Akwen ten jest idealny dla miłośników żeglarstwa, a dzięki portalowi czarteruj.com, oferującemu czarter jachtów na jeziorze Wdzydze, każdy żeglarz znajdzie tu coś dla siebie.

 

Jezioro Wdzydze zwane również kaszubskim morzem położone jest…

…w Borach Tucholskich i jest objęte obszarem Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Park, a w szczególności jego leśno-pojezierny obszar charakteryzuje nieprzeciętnie piękny krajobraz. Miłośnicy pieszych wycieczek znajdą tu z pewnością coś dla siebie. Mogą wybrać albo zielony Szlak Kamiennych Kręgów, albo czerwony Szlak Kaszubski. Wracając jednak do jeziora Wdzydze, jest ono bardzo dobrze znane miłośnikom sportów wodnych, między innymi kajakarzom, dla których regularnie organizowane są tutaj spływy kajakowe po szlaku rzeki Wdy.

Jezioro Wdzydze również idealnie nadaje się do żeglowania. Infrastruktura nad jeziorem powstawać zaczęła już 1956 roku. Wówczas rozwijać zaczęła się baza noclegowa, a później również infrastruktura portowa. Porty zostały zmodernizowane i obecnie oferują dobry standard. Przy pomostach na przykład zainstalowano przyłącza elektryczne, a w tutejszym specjalistycznym sklepiku kupić można wszystko, co potrzebne może być podczas rejsu. Można również odwiedzić tawernę i napić się rumu.

Bogata oferta czarteru jachtów na jeziorze Wdzydze przyciąga w te strony wielu żeglarzy, którzy między innymi chcą odetchnąć od żeglowania po zatłoczonych i skomercjalizowanych mazurskich jeziorach i zasmakować czegoś nowego. Bo czarter jachtów na Mazurach to nie jedyna opcja dla żeglarzy śródlądowych, tak samo jak żeglowanie po Bałtyku to nie jedyne wyjście dla żeglarzy morskich. Akwen ten nie tylko zapewni ciszę i spokój, ale jest również bardzo ciekawy pod względem żeglugi. Odkrywanie zatoczek, półwyspów i wysepek może okazać się dużą atrakcją. Wyspy na jeziorze zajmują łącznie ponad 150 hektarów, a jedną z największa z nich jest Ostrów Wielki, który jest zamieszkały.

Dzięki tym licznym atrakcjom żeglowanie po Wdzydze na pewno prędko się nie znudzi.

 

Wdzydze to również wieś znajdująca się na obszarze Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, położona nad jeziorem Gołuń. Wieś jest ciekawa o tyle, że jest ona siedzibą najstarszego w Polsce skansenu. Natomiast pierwsza wzmianka o jeziorze Wdzydze pochodzi już z 1258 roku. Obszar ten na pewno stanowi niezwykle ciekawe miejsce na kolejne wakacje.