Śrem

Filtry zaawansowane

1 - 5001 PLN

Brak ofert spełniających podane kryteria

Jeśli żegluga śródlądowa w Polsce, to musi być to Wielka Pętla Wielkopolski. Żeglowanie po Mazurach i pływanie po Bałtyku wreszcie musi się przejeść. Trzeba pamiętać, że czarter jachtów na Bałtyku i wynajem łódek na Mazurach to nie jedyne opcje dla miłośników żeglarstwa w Polsce. Żeglowanie po Wielkiej Pętli Wielkopolski i czarter jachtów w Śremie to…

…coraz częstszy wybór żeglarzy śródlądowych. Dzięki ofercie portalu czarteruj.com, proponującego czarter łódek w Wielkopolsce, żeglarze mogą spróbować swoich sił właśnie tutaj i przeżyć niezapomnianą przygodę. Wielka Pętla Wielkopolski stanowi szlak żeglugi śródlądowej o długości 688 kilometrów. Prowadzi z Kostrzyna nad Odrą rzeką Wartą, dalej Notecią do Bydgoszczy, następnie Kanałem Górnonoteckim, jeziorem Gopło i Kanałem Ślesińskim do Konina. Następnie Wartą przez Poznań i Międzychód do Santoka, gdzie Warta łączy się z Notecią. Wielkie Wrota Wielkopolski to część pętli prowadząca z Kruszwicy do Konina. Szlak prowadzi aż przez trzy województwa: wielkopolskie, lubuskie i kujawsko-pomorskie. Części składowe szlaku to Szlak Dolnej Warty, Szlak Noteci, Droga wodna Kanał Bydgoski-Warta i Szlak Warty.

 

Ta niezwykle rozległa sieć rzeczna jest nie lada atrakcją dla amatorów żeglarstwa śródlądowego. A tam gdzie jest popyt jest i podaż i dużą popularnością cieszy się czarter jachtów na Wielkiej Pętli Wielkopolski.

Infrastruktura na szlaku jest bardzo dobrze rozwinięta. Wzdłuż szlaku powstało bardzo wiele portów, przystani i marin. Jedną z ciekawszych miejscowości po drodze jest Śrem. Czarter jachtów w Śremie możliwy jest dzięki portalowi czarteruj.com współpracującemu z portem Śrem i oferującemu szeroki wybór łodzi. Śrem położony jest w kolanie Warty w Kotlinie Śremskiej. Jeden sezon z pewnością nie wystarczy na poznanie wszystkich zakamarków szlaku, można tu wracać wiele razy i ponownie odkrywać nowe, niepoznane dotąd części Wielkiej Pętli Wielkopolski.

 

Wielkopolska oferuje również wiele innych atrakcji nie tylko dla żeglarzy. Choć i żeglarze po zejściu na ląd mogą z nich skorzystać. Region ten urzeka dosyć równinnym, lekko pofałdowanym, ale bardzo zalesionym krajobrazem. Jednym z piękniejszych miejsc wartych odwiedzenia jest Wielkopolski Park Narodowy. Zajęcie znajdą tu miłośnicy dzikiej przyrody, amatorzy długich pieszych wędrówek, grzybiarze oraz koniarze, którzy mogą skorzystać z bogatej oferty rajdów konnych. Można również zawitać do wielu ciekawych miast, jak Poznań, Konin, Bydgoszcz, Kruszwica i wiele wiele innych.