Bronisławów

Filtry zaawansowane

1 - 5001 PLN

Brak ofert spełniających podane kryteria

Zalew Sulejowski to bardzo dobrze znany akwen żeglugowy wśród żeglarzy śródlądowych w Polsce. Stanowi on też ciekawą alternatywę dla jezior Mazurskich. Czarter jachtów na Mazurach, wbrew temu co niektórzy mogą sądzić, nie jest wcale jedyną opcją na wakacje pod żaglami. Wynajem jachtów na Zalewie Sulejowskim jest równie dobrym pomysłem, a żeglowanie po Zalewie Sulejowskim ma…

…tę przewagę, że jest tu znacznie spokojniej i mnie tłoczno niż na Mazurach. Natomiast oferta jachtowa jest tu równie szeroka, o co dba portal czarteruj.com, proponując czarter jachtów na Zalewie Sulejowskim na bardzo wysokim poziomie.

 

Jedną ze znanych miejscowości położonych nad Zalewem Sulejowskim jest Bronisławów. Czarteruj.com współpracuje z tamtejszą przystanią jachtową U Łysego, oferując wynajem komfortowych łodzi. Żeglarze, którzy odwiedzają Bronisławów, zarówno ci bardziej, jak i ci mniej doświadczeni, będą mogli cieszyć się dużymi możliwościami żeglowania po Zalewie Sulejowskim.

 

Zalew Sulejowski idealnie nadaje się dla miłośników aktywnego wypoczynku i sportów wodnych. Kajakarstwo, windsurfing i żeglowanie po Zalewie Sulejowskim to tylko te najpopularniejsze z uprawianych tu sportów wodnych. Długość jeziora wynosi 16 kilometrów, jego szerokość 2 kilometry, a linia brzegowa zbiornika liczy 58 kilometrów. Dzięki tym parametrom zalew oferuje świetne zaplecze jachtowe, portowe i całą infrastrukturę żeglugową. Usługi swe oferują liczne porty jachtowe i stanice wodne. Bardzo bogata jest dzięki temu oferta czarteru jachtów. Czarter łodzi na Zalewie Sulejowskim umożliwia spędzenie na tym akwenie wymarzonych wakacji pod żaglami. Zarówno doświadczeni żeglarze znajdą tutaj coś dla siebie, jak i wodniacy stawiający w tym sporcie pierwsze kroki. Na jeziorze można bowiem przejść kursy żeglarskie i uzyskać patent żeglarski.

Poza czysto rekreacyjnym żeglowaniem, ciekawą opcją są regaty na Zalewie Sulejowskim. Podczas regat można sprawdzić swoje umiejętności i zmierzyć się z innymi żeglarzami.

Rejony te zapewniają rozrywkę nie tylko żeglarzom i miłośnikom sportów wodnych. Znajdują się na terenie Sulejowskiego Parku Krajobrazowego i dzielą się na trzy strefy ochronne. Sulejowski Park Krajobrazowy jest wymarzonym miejscem dla amatorów pieszych wędrówek, grzybiarzy, czy nawet koniarzy, którzy mogą skorzystać z bogatej oferty rajdów konnych. Natomiast turyści miejscy, którzy za łonem natury nie przepadają, zawsze odwiedzić mogą Łódź czy Piotrków Trybunalski.