Zalew Szczeciński

Filtry zaawansowane

1 - 5001 PLN

Brak ofert spełniających podane kryteria

Wymarzony czarter jachtów - Zalew Szczeciński to strzał w dziesiątkę.

Zalew Szczeciński to raj dla amatorów sportów wodnych i żeglarzy, którzy mogą skorzystać z bardzo bogatej oferty czarteruj.com. Portal czarteruj.com oferuje czarter jachtów na Zalewie Szczecińskim na bardzo wysokim poziomie.

 

Zalew Szczeciński jest zatoką Morza Bałtyckiego w jego południowej części i jest od niego…

…oddzielona wyspami Uznam i Wolin. Przez zalew przebiega granica polsko-niemiecka. Powierzchnia zalewu wynosi około 670 km², sprawiając, że jest to wymarzonym akwenem do żeglowania, co umożliwia dodatkowo, wcześniej wspomniany bogaty czarter jachtów na Zalewie Szczecińskim. Ale nad zalewem znajduje się również wiele kąpielisk, z których można korzystać głównie w sezonie letnim, choć i w zimie chętnie moczą się w nich „morsy”.

 

Zalew Szczeciński stanowi część większych formacji, jest to na przykład tor wodny Szczecin-Świnoujście oraz Zachodniopomorski Szlak Żeglarski, który jest bardzo godny uwagi. Zachodniopomorski Szlak Żeglarski to sieć portów i przystani jachtowych zlokalizowanych właśnie w okolicach Zalewu Szczecińskiego, w Szczecinie oraz na wybrzeżu Bałtyku. Szlak leży na głównej drodze wodnej z Niemiec do Skandynawii i jest największym konkurentem szlaków mazurskich, licząc aż 380 kilometrów.

Dzięki rozwiniętej infrastrukturze i bardzo dużej powierzchni Zalew Szczeciński to raj dla żeglarzy i firm, które stawiają na czarter jachtów na Pomorzu Zachodnim. Portal czarteruj.com oferuje czarter jachtów w Szczecinie i Lubczynie. Stąd można wynająć łódkę i wypłynąć dalej w Bałtyk. A tutaj możliwości są już nieskończone. Od manewrów portowych i żeglowania po Zalewie Szczecińskim po pełnomorskie rejsy. Pamiętać jednak należy, że Bałtyk to bardzo nieprzewidywalny i kapryśny akwen dla doświadczonych żeglarzy. Częste załamania pogody, deszcze i mgły sprawiają, że dobry sztormiak, kalosze, ciepła czapka i rękawiczki to konieczność. Tak wyposażeni możemy opłynąć cały Bałtyk, zawijając do Portów na Litwie, Łotwie i Estonii, odwiedzając piękny Sankt Petersburg i dalej już popłynąć do Finlandii, Szwecji i Danii.

A jeśli żeglowanie po Zalewie Szczecińskim się przeje, skorzystać można z licznych tutaj atrakcji lądowych. Oczywiście można zwiedzić Szczecin, ale można wybrać się również do parków narodowych, rezerwatów przyrody, odwiedzić liczne latarnie morskie oraz stare fortyfikacje i umocnienia. Można również wybrać się w rejs na Wyspę Wolin i Uznam.