Centrum Żeglarskie

Filtry zaawansowane

1 - 5001 PLN

Brak ofert spełniających podane kryteria

Zalew Szczeciński to z pewnością jedna z przystani żeglarzy z polski i z zagranicy. Czarter jachtów na Zalewie Szczecińskim cieszy się bardzo dużą popularnością, oferując miłą odmianą dla żeglowania na pełnym morzu. Zalew Szczeciński zatoką Morza Bałtyckiego, która jest położona w jego południowej części. Od morza oddzielony jest wyspami Uznam i Wolin. Przez zalew przebiega…

…granica polsko-niemiecka.

Zalew Szczeciński to wspaniałe miejsce do żeglowania nie tylko ze względu na duży obszar, ale również dzięki bardzo dobrze rozwiniętej infrastrukturze żeglarskiej. Zalew Szczeciński to raj dla żeglarzy, którzy upatrzyli sobie ten akwen, oraz armatorów oferujących czarter jachtów na Pomorzu. Żeglarze mogą korzystać z szerokiej oferty portalu czarteruj.com, proponującego czarter jachtów na Zalewie Szczecińskim, natomiast armatorzy mogą liczyć na ciągły dopływ klientów.

Najlepiej znanym miastem położonym nad Zalewem Szczecińskim jest oczywiście Szczecin. Portal czarteruj.com współpracuje tam między innymi z przystanią Centrum Żeglarskie, oferując niezwykle bogaty czarter jachtów. Centrum Żeglarskie w Szczecinie oferuje jachty żaglowe, jachty motorowe, motorówki czy popularne w ostatnich czasach houseboaty. Jest idealne miejsce zarówno dla tych, którzy w żeglarstwie stawiają pierwsze kroki, jak i dla bardziej doświadczonych żeglarzy, doskonalących swoje umiejętności.

Możliwości żeglowania są tutaj znacznie większe niż tylko pływanie po Zalewie Szczecińskich, czy czarter jachtów w Szczecinie. Zalew Szczeciński stanowi część większych formacji, jest to na przykład tor wodny Szczecin-Świnoujście oraz Zachodniopomorski Szlak Żeglarski, który jest bardzo godny uwagi. Jest to sieć portów i przystani jachtowych zlokalizowanych właśnie w okolicach Zalewu Szczecińskiego i w Szczecinie oraz na wybrzeżu Bałtyku. Szlak leży na głównej drodze wodnej z Niemiec do Skandynawii i jest największym konkurentem szlaków mazurskich, licząc aż 380 kilometrów.

A wiadomo że żeglowanie po Bałtyku daje już nieskończone możliwości. Od manewrów portowych i żeglowania po bałtyckich zatokach po pełnomorskie rejsy. Pamiętać jednak należy, że Bałtyk to bardzo nieprzewidywalny i kapryśny akwen dla doświadczonych żeglarzy.

A jeśli żeglowanie po Zalewie Szczecińskim się przeje, skorzystać można z licznych tutaj atrakcji lądowych. Oczywiście można zwiedzić Szczecin, ale można wybrać się również do parków narodowych, rezerwatów przyrody, odwiedzić liczne latarnie morskie oraz stare fortyfikacje i umocnienia. Można również wybrać się w rejs na wyspy Wolin i Uznam.