Trzebież

Filtry zaawansowane

1 - 5001 PLN

Brak ofert spełniających podane kryteria

Wymarzony czarter jachtów - Zalew Szczeciński to strzał w dziesiątkę!

 

Zalew Szczeciński jest zatoką Morza Bałtyckiego w jego południowej części i jest od niego oddzielony wyspami Uznam i Wolin. Przez zalew przebiega granica polsko-niemiecka.

Zalew Szczeciński to wymarzony akwen do żeglowania nie tylko ze względu na dużą powierzchnię, ale także za sprawą bardzo dobrze…

…rozwiniętej infrastruktury żeglarskiej. Jest to nie tylko raj dla tych, którzy pokochali żeglowanie po Zalewie Szczecińskim, ale również dla armatorów oferujących czarter jachtów na Pomorzu. Żeglarze mogą korzystać z bogatej oferty portalu czarteruj.com, proponującego czarter łódek na Zalewie Szczecińskim, a armatorzy mogą liczyć na stały dopływ klientów zakochanych w tym polskim akwenie.

 

Jedną z dobrze znanych miejscowości położonych nad Zalewem Szczecińskim jest Trzebież. Portal czarteruj.com współpracuje tam z przystanią jachtową COŻ Trzebież, oferując czarter jachtów. Trzebież to szeroki wybór komfortowych jachtów, jachtów motorowych i innych jednostek. Jest to idealne miejsce zarówno dla tych, którzy w żeglarstwie stawiają pierwsze kroki, jak i dla bardziej doświadczonych żeglarzy, doskonalących swoje umiejętności.

 

Możliwości żeglowania są tutaj znacznie większe niż tylko pływanie po Zalewie Szczecińskich, czy czarter jachtów w Trzebieży. Zalew Szczeciński stanowi część większych formacji, jest to na przykład tor wodny Szczecin-Świnoujście oraz Zachodniopomorski Szlak Żeglarski, który jest bardzo godny uwagi. Jest to sieć portów i przystani jachtowych zlokalizowanych właśnie w okolicach Zalewu Szczecińskiego, w Szczecinie oraz na wybrzeżu Bałtyku. Szlak leży na głównej drodze wodnej z Niemiec do Skandynawii i jest największym konkurentem szlaków mazurskich, licząc aż 380 kilometrów.

A wiadomo że żeglowanie po Bałtyku daje już nieskończone możliwości. Od manewrów portowych i żeglowania po bałtyckich zatokach po pełnomorskie rejsy. Pamiętać jednak należy, że Bałtyk to bardzo nieprzewidywalny i kapryśny akwen dla doświadczonych żeglarzy. Częste załamania pogody, deszcze i mgły sprawiają, że dobry sztormiak, kalosze, ciepła czapka i rękawiczki to konieczność.

A jeśli żeglowanie po Zalewie Szczecińskim się przeje, skorzystać można z licznych tutaj atrakcji lądowych. Oczywiście można zwiedzić Szczecin, ale można wybrać się również do parków narodowych, rezerwatów przyrody, odwiedzić liczne latarnie morskie oraz stare fortyfikacje i umocnienia. Można również wybrać się w rejs na wyspy Wolin i Uznam.