Port COŻ

Filtry zaawansowane

1 - 5001 PLN

Brak ofert spełniających podane kryteria

Zalew Szczeciński to idealne miejsce na czarter jachtów w Polsce. Jest on zatoką Morza Bałtyckiego i znajduje się w jego południowej części. Wyspy Uznam i Wolin oddzielają go od morza. Przez zalew przebiega granica polsko-niemiecka. Zalew Szczeciński to świetny zbiornik do żeglowania z wielu powodów. Między innymi ze względu na położenie, duży obszar oraz bardzo…

…dobrze rozwiniętą infrastrukturę żeglarską. Żeglarze mogą korzystać tu bogatej oferty czarterowej portalu czarteruj.com, który oferuje czarter jachtów na Zalewie Szczecińskim, a armatorzy mają na stały dopływ klientów wybierających ten akwen.

 

Jedną z popularniejszych miejscowości położonych nad Zalewem Szczecińskim jest Trzebież. Portal czarteruj.com współpracuje tam z przystanią jachtową COŻ Trzebież, oferując czarter jachtów. Port COŻ Trzebież to czarter jachtów żaglowych, jachtów motorowych, motorówek oraz houseboatów. Jest to idealne miejsce zarówno dla początkujących żeglarzy jak i doświadczonych wilków morskich.

Możliwości żeglowania są tutaj znacznie większe niż tylko żeglowanie po Zalewie Szczecińskich, czy czarter jachtów w Trzebieży. Zalew Szczeciński stanowi część większej jedności, jak na przykład toru wodnego Szczecin-Świnoujście oraz Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego, który jest godny uwagi. Jest to sieć portów i przystani jachtowych zlokalizowanych właśnie w okolicach Zalewu Szczecińskiego, w Szczecinie oraz na wybrzeżu Bałtyku. Szlak leży na głównej drodze wodnej z Niemiec do Skandynawii i jest największym konkurentem szlaków mazurskich, licząc aż 380 kilometrów.

A wiadomo że żeglowanie po Bałtyku daje już nieskończone możliwości. Od manewrów portowych i żeglowania po bałtyckich zatokach po pełnomorskie rejsy. Pamiętać jednak należy, że Bałtyk to bardzo nieprzewidywalny i kapryśny akwen dla doświadczonych żeglarzy. Częste załamania pogody, deszcze i mgły sprawiają, że dobry sztormiak, kalosze, ciepła czapka i rękawiczki to konieczność.

A jeśli żeglowanie po Zalewie Szczecińskim się przeje, skorzystać można z licznych tutaj atrakcji lądowych. Oczywiście można zwiedzić Szczecin, ale można wybrać się również do parków narodowych, rezerwatów przyrody, odwiedzić liczne latarnie morskie oraz stare fortyfikacje i umocnienia. Można również wybrać się w rejs na wyspy Wolin i Uznam.