Zalew Zegrzyński

Filtry zaawansowane

1 - 5001 PLN

Brak ofert spełniających podane kryteria

Żeglowanie w Polsce Centralnej – Zalew Zegrzyński stanowi odpowiedź.

Zalew Zegrzyńskie to raj dla żeglarzy uwięzionych w Polsce Centralnej. W każdy weekend mieszkańcy Warszawy i okolic, dla których nad morze jest za daleko, mogą korzystać z bogatej oferty rekreacyjnej. Czarter jachtów na Zalewie Zegrzyńskim możliwy jest dzięki czarteruj,com. Portal czarteruj.com oferuje bardzo bogaty czarter łodzi na…

…Zalewie Zegrzyńskim, przyciągając tu spragnionych wody żeglarzy.

 

Jezioro Zegrzyńskie, potocznie zwane Zalewem Zegrzyńskim, jest zbiornikiem retencyjnym utworzonym na Narwi w 1963 roku w Kotlinie Warszawskiej. Jezioro powstało po wzniesieniu zapory w Dębem, na której następnie została zbudowana elektrownia wodna. Po powstaniu jeziora, w jego bezpośrednim otoczeniu powstała bardzo bogata baza rekreacyjna i żeglarska, a popularny stał się czarter jachtów. Zalew Zegrzyński bowiem, poza tym, że stanowi zbiornik retencyjny do celów ochrony przeciwpowodziowej, zbiornik wody pitnej, akwen energetyczny i rolniczy, jest szeroko znanym akwenem żeglugowym. Bogata oferta jachtów spełni wymagania nawet najbardziej wymagających żeglarzy. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

 

Bliskość Warszawy zapewnia stały dopływ miłośników sportów wodnych. W przystaniach na brzegach jeziora zacumowanych jest około półtora tysiąca różnego rodzaju łodzi. Czarter jachtów na Zalewie Zegrzyńskim to bardzo dochodowy interes, ale głównie możliwość miłego spędzenia czasu dla lubiących pływanie. Istniejące tu od lat szkoły żeglarskie pomagają w stawianiu pierwszych kroków w tym sporcie i od wielu lat szkolą kolejne pokolenia żeglarzy. Tutaj zaczynał między innymi Mateusz Kusznierewicz. Regaty za Zalewie Zegrzyńskim to też bardzo popularne i regularne wydarzenie. Co roku w takich imprezach udział biorą najlepsi polscy żeglarze. Inne sporty wodne, poza żeglarstwem, często i chętnie uprawiane na Zalewie Zegrzyńskim to kitesurfing, windsurfing, kajakarstwo, wioślarstwo i sporty motorowodne.

 

Jednak nie tylko miłośnicy sportów wodnych odwiedzają Zalew Zegrzyński. Bardzo czysta woda i niewielka głębokość sprawiają, że jezioro jest również rajem dla wędkarzy.

Nawet zima nie oznacza dla Zalewu Zegrzyńskiego końca sezonu. Gdy jezioro pokryje gruba warstwa lodu, z Warszawy i okolic przybywają amatorzy żeglarstwa lodowego i bojerów, które stają się coraz częstszym widokiem na jeziorze. Zimą miejsce dla siebie znajdą tu również miłośnicy łyżwiarstwa czy nurkowania pod wodą.